Stať sa matkou je veľká zmena v živote každej ženy. Už nie je všetko tak ako bolo. Uvedomujeme si, že máme veľkú zodpovednosť a snažíme sa čo najdokonalejšie postarať o nášho malého drobca. Každá matka chce byť dokonalá, no tu si treba dávať pozor.

 

Prevažne vysokoškolsky vzdelané mamičky majú tendenciu robiť všetko čo najperfektnejšie a majú latku postavenú skutočne vysoko. Chcú mať všetko tip-top. Mať dokonale postarané o dieťa, domácnosť ako zo škatuľky a postarať sa aj o svoj vzhľad.

Týmto rodičom vyhorenie hrozí najviac

Tento kolotoč ale môže viesť až k syndrómu vyhorenia a depresiám, keď si mamičky uvedomia, že všetky ich predstavy sa do jednoty skĺbiť nedajú a nestíhajú to, čo všetko mali na deň naplánované. Výskumníci zistili, že práve vysokoškolsky vzdelaní rodičia sú pod väčším tlakom, chcú byť najlepší v tom, čo robia. Ich predstavy sú ale niekedy nereálne. Je treba znížiť svoje očakávania a uvedomiť si, že nemusíme byť za každú cenu dokonalými rodičmi.

Pozor na sociálne siete

A bodkou za týmto všetkým je súčasný trend Instagramu, ktorý ukazuje len pozlátko. Pri pohľade na krásne fotky je ťažké uvedomiť si, že sú to len krátke okamihy života. Aj keď je to ťažké, skúste aspoň v najkritickejšom stave na začiatku rodičovstva sociálne siete obmedziť a radšej venujte vzniknutý čas knihe, relaxačnému kúpeľu alebo prechádzke.

Foto: pixabay.com