Počas rutinnej preventívnej prehliadky u detskej lekárky bola nedopatrením 4-mesačnému dievčatku Aniyi z Texasu naočkovaná nesprávna vakcína.

Predtým, ako jej lekárka z nedbanlivosti podala zlú vakcínu, Aniya bolo zdravé, dojčené bábätko. Od tohto okamihu začala mať množstvo zdravotných problémov, bola niekoľkokrát hospitalizovaná.

Matka Anita mala zobrať 29. decembra 2016 svoje deti, 13-ročného syna a 4-mesačné dievča na rutinnú lekársku prehliadku. Nespochybňovala dôležitosť očkovania. Obe deti mali dostať rôzne vakcíny. Anita tvrdí, že lekárka predtým, ako dievčatku vakcínu podala, telefonovala. Sestrička medzitým pripravila vakcíny. Keď doktorka dovolala, povedala jej, aby položila dievčatko na stôl a bez toho, aby sa pozrela na štítky vakcín, naočkovala tri vakcíny Aniyi. Okrem toho dievčatko orálne zaočkovali proti rotavírusom. V ten deň dostalo dievčatko spolu osem protilátok.

Keď sa matka opýtala na očkovanie syna, lekárka si uvedomila svoju chybu, no povedala, že sa nemá čoho obávať. Vakcína, ktorú podala dievčatku bola určená pre deti od 11 rokov. Lekárka jej povedala, že keď budú nejaké problémy, má ísť na pohotovosť a dala jej svoje súkromné číslo.

Po tomto incidente začala Anita hľadať deťom nového pediatra. Napriek tomu, že lekárka urobila neodpustiteľnú chybu, stále pracuje a nie je voči nej vedené žiadne disciplinárne konanie.

Dievčatko po podaní vakcíny dostalo vysoké horúčky, na ktoré matke odporúčili podávať liek na ich zmiernenie. O niekoľko dní síce horúčky ustúpili, no začali ďalšie komplikácie. Začala odmietať materské mlieko i fľašu, slabnúť a mať záchvaty. Lekári obavy matky z podania zlej vakcíny ignorovali. Tvrdili, že jej stav s tým nemá nič spoločné a vakcína je neškodná.

Keď sa stav dieťatka kriticky zhoršil, až vtedy jeden lekár nariadil krvné testy, ktoré preukázali nízku hladinu sodíka, no po jej zvýšení pomocou sondy bolo zase všetko podľa lekárov v poriadku.

No dievčatko stále chudlo. Matke bolo povedané, aby prestala dojčiť a nútiť ho piť mlieko z fľaše a kŕmiť lyžicou. V apríli 2017 bolo dievčatko znovu hospitalizované pre nízke hladiny sodíka. Tu si lekár všimol, že od posledného očkovania matka odmietla dať dievčatko zaočkovať ďalšími vakcínami. Začal na ňu kričať a povedal jej, že problémy má kvôli tomu. Matka sa mu snažila vysvetliť dôvod a fakt, že to začalo práve po očkovaní.

Anite nedovolili zobrať Aniyu z nemocnice a začali ju riešiť sociálni pracovníci, ktorým úprimne vyrozprávala, čo sa jej stalo. Jej slová ale začali otáčať proti nej. Obvinili ju zo zanedbávania starostlivosti. Momentálne má dovolené dievčatko navštevovať raz za týždeň na jednu hodinu!

Anita si zisťovala informácie o podanej vakcíne a zistila, že jej pripisujú smrť niekoľkých dospelých žien. Tvrdí, že zdravotníctvo sa snaží obhajovať a ona je obeťou. Zobrali jej dcéru a ignorujú jej zdravie.

Zdroj: yournewswire.com | Foto: pixabay.com