Pre každého rodiča je zdravie jeho dieťatka tým najcennejším. Žiaľ, nie je vždy samozrejmosťou a mnoho detičiek musí bojovať so závažnými zdravotnými ťažkosťami. Malá Lívia patrí k 300 deťom na svete, ktoré trpia Canavanovou chorobou. Hrozí, že sa dožije len 10-tich rokov.

Ide o zriedkavé dedičné ochorenie, ktoré postihuje schopnosť nervových buniek v mozgu odosielať a prijímať správy. Po narodení sa tieto deti javia, že sú v poriadku. V troch až piatich mesiacoch života prichádzajú viditeľné problémy s vývojom. Detičky sa nepretáčajú, neotáčajú hlavičku a sú hypotonické. Majú nezvyčajne veľkú hlavu a sú podráždené. Čím je dieťatko staršie, začínajú sa mu skracovať svaly, zhoršuje sa prehĺtanie. Takéto detičky sa dožívajú najviac 10 rokov.

Našťastie rodičom malej Livinky svitá nádej v podobe génovej terapie. Tú je možné uskutočniť v USA. Takáto liečba však stojí 1 140 000 dolárov a preto prosia o pomoc všetkých dobrých ľudí, ktorí by dievčatko mohli finančne podporiť. Čím skôr by sa podarilo liečbu uskutočniť, tým je väčšia šanca, že bude úspešná. Momentálne prebieha ešte len vo forme výskumu, preto nie je možná zatiaľ pomoc poisťovne.

Viac sa o Livinke dozviete z nasledujúcich videí:

Ak ste sa rozhodli malú bojovníčku Livinku podporiť, môžete tak spraviť TU!

Zdroj: bajecnezeny.sk | Foto: youtube.com | Video: youtube, facebook