Úspešná riaditeľka materskej školy… Obľúbená učiteľka medzi najmenšími škôlkármi… Ale hlavne mamička malého Thea… Lucka Hablovičová pre slovenskemamicky.sk prezradila ako trávi leto so svojou rodinkou.

Ako trávite leto? Spravili ste si aj vy prázdniny?

Na začiatku leta sme prišli na pár dní na chalupu a sme tu doteraz, takže si užívame dedinský život a svojim spôsobom aj prázdniny, aj keď odtiaľto chodievam do práce. Atmosféra vidieka sa v lete nedá porovnať s mestom. Theo ma na dvore svoje kráľovstvo a zo mňa je spokojná dedinčanka.

Je známe, že ste si zriadili súkromnú materskú škôlku, takže ste teda neustále obklopená malými detičkami. Môžete teda s odstupom času teraz skonštatovať, že je to práca snov?

Tak by som to nenazvala, pracovať s malými deťmi je veľmi náročné a zodpovedné, pre mňa je to však splnený detský sen, keďže som študovala učiteľstvo MŠ a vychovávateľstvo a od malička som túžila byť učiteľkou v škôlke.

Deti dávajú neskutočnú energiu, no zároveň ju aj berú. Ako sa zresetujete po náročnom dni v práci?

Ja sa občas resetujem v práci po náročnom dni doma. Ale, samozrejme, niekedy je v škôlke rušnejšie ako inokedy, aj deti niekedy nemajú svoj deň, vtedy najlepšie vypnem pri dobrej hudbe a vo vani plnej peny.

Z malého Thea je už veľký chlap. Ani sa nenazdáte a bude aj z neho milý škôlkárik. Pripravujete ho už nejakým spôsobom?

Theuško so mnou chodí do škôlky už od pol roka, ale nesilím to, chcem si ho naplno užiť, takže to voláme, že so mnou chodí „úradovať“. Myslím však, že čoskoro ho už začlením medzi deti. Zo skúsenosti viem, že najlepšie sa adaptujú deti okolo 2-2,5 roka… Čím dlhšie sú doma s maminkou, tým ťažšie si potom zvykajú na režim bez nej.

Čím vás naposledy potešil alebo prekvapil?

Každý deň mi robí obrovskú radosť tým, čo všetko dokáže pomenovať, ako vníma a pamätá si veci, veľmi sa teším, keď mi odtrhne v záhrade kvet a donesie a keď mi ráno povie: „Dobje jano moje zjato“ (dobre rano, moje zlato). Vtedy sa usmievam aj keď máme za sebou ťažkú noc.

V čom je Theo po vás a v čom sa podobá ockovi?

Netrúfam si to ešte hodnotiť, vizuálne sa vraj viac podoba na tatina, po mne ma len oči a úsmev, ale verím, že si z nás oboch vzal len to najlepšie a ja sa budem snažiť, aby z neho vyrástol dobrý, múdry a šťastný muž.

Súrodenec sa neplánuje?

Uvidím, čo život prinesie, každé dieťa je veľký dar.

Čo plánujete v najbližšej dobe?

Verím, že prežijeme pekné leto. Theo už veľa vecí vníma, snažím sa, aby mal pekné zážitky, veľmi rád cestuje a chodí na výlety. Čoskoro k nám prídu na prázdniny deti mojich sesterníc, tak budem mať na chviľu štyri, budeme mať doma malý detský tábor. 🙂

Foto: archív Lucky Hablovičovej