V uplynulom lete nebolo snáď týždňa, keď verejnosť nešokovali informácie o nezodpovedných rodičoch nechávajúcich v horúcich dňoch svoje detičky spať v aute. Takýchto prípadov bolo medializovaných hneď niekoľko a tak je prekvapivé, že sa podobných činov dopúšťajú opäť.

Aj keď nečelíme horúčavám, stále zostáva nebezpečné nechať malé bábätko osamote spať v aute. Tieto dni boli v obednom čase pomerne slnečné a tak zaparkované auto môže byť ako miesto oddychu pre bábätko naozaj nevhodným miestom.

V pondelok polícia v Hlohovci zasahovala práve pri takejto udalosti. Žena si pred obchodným centrom všimla zaparkované auto a v ňom zababušené malé bábätko. Dieťatko spalo, bol slnečný aj keď zimný deň a mama dieťaťa nakupovala v obchode. Podľa slov polície trvalo až hodinu, dokedy matka zareagovala na výzvu v obchodnom centre a dostavila sa na parkovisko k autu.

Keď žena prišla, polícia jej dohovorila a upozornili ju, že v čase horúčav by jej čin mohol byť nebezpečný. Táto udalosť prirodzene rozprúdila na sociálnej sieti búrlivú debatu a mamička sa samozrejme pochvaly nedočkala. Je možné, že sa stále niekto nepoučí a nechá polročné dievčatko samé bez dozoru v aute viac ako hodinu?

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: depositpoho.com