Vlani v auguste otriasla Slovenskom zbytočná smrť mamičky Majky, ktorá prišla do pôrodnice v Považskej Bystrici porodiť svojho tretieho synčeka. Doma na ňu čakali starší synovia Sebastiánko a Lukáško. Zdravá 33-ročná žena sa už naspäť domov nevrátila.

Už pri pôrode sa sťažovala na to, že sa jej zle dýcha a bola vyčerpaná. Po neúspešnom spontánnom pôrode pristúpili k cisárskemu rezu. A práve čas od sekcie o pol deviatej večer až do štvrtej hodiny ráno ďalšieho dňa, bol najkritickejší. Až po siedmich hodinách Majke vykonali revíznu operáciu, no to už bolo neskoro. V tom čase utrpela šok z dôvodu krvácania z maternice po pôrode cisárskym rezom. Z toho dôvodu u pacientky nastala mozgová smrť.

Pochybila nemocnica

Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou teda zistil pochybenie na strane nemocnice a tej hrozí pokuta vo výške maximálne 9958 eur. Prípadom sa zaoberajú aj policajní vyšetrovatelia, keďže nie všetko môže riešiť Úrad pre dohľad.

Policajti už vypočúvajú prvých svedkov. Manžel nebohej mamičky mal výhrady voči materiálnemu vybaveniu nemocnice, vraj nefungoval injektomat. Ďalej upozornil na jedinú slúžiacu sestru na pooperačnej izbe.

Doma stále cítiť smútok

Aj napriek tomu, že zronený otec troch synov sa chce dopátrať k celej pravde, chlapcom nikto už mamu nevráti a ani jemu manželku. Ako sa vyjadril v markizáckom Reflexe, za manželkou chodí na cintorín aj viackrát denne a doma je stále cítiť smútok. Mamička určite chýba aj najmenšiemu Matiaskovi, ktorý ju nemal možnosť spoznať.

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: facebook.com