Všetci potrebujeme lásku, cítiť to nádherné a silné teplo. Ak jej máme nedostatok, umierame zaživa. Hlavným hrdinom tohto príbehu je len kilogram vážiaci chlapček, ktorý vďaka nekonečnej maminej láske prežil. 

 

Materinská láska nemá žiadne hranice a dokáže aj neuveriteľné. Táto vynaliezavá mamička dala do inkubátora, kde bolo jej bábätko, gumené rukavice. Dôvod, prečo to spravila, vás chytí za srdce.

Držala ho za ručičku

O celých 12 týždňov skôr, porodila Yamile Jackson svojho synčeka Zacheryho, ktorý vážil ledva 1200 gramov. Po pôrode bol umiestnený do inkubátora a mamička pri ňom celé dni sedávala, držiac ho za ručičku.

Nočný strach

Na noc však Yamile musela odísť, pretože tam nemohla ostať. A nielen ona, ale všetky mamičky predčasne narodených detí. To, čo tie deti museli prežívať, si vie asi len málokto predstaviť. Strach, plač, nepokojný spánok, spomalený srdcový tep, zástava dýchania, toto všetko mohla spôsobiť matkina neprítomnosť. Zdravotné sestričky boli zvyknuté, že bábätká s váhou jedného kilogramu, často neprežijú. Mamičky tak celú noc aj nespali a ráno chodili do nemocnice so strachom, či ich drobček prežil noc. Toto zažívala aj Yamile, keďže jej syn mal problémy so srdiečkom a dýchaním. Hneď ráno, keď prišla do nemocnice a vložila ruku do inkubátora, problémy prestali.

Nápad za milión

Raz večer, keď sa vrátila Yamile z nemocnice, umývala riad a zrak jej padol na rukavice, ktoré mala na rukách. Tak si ich aj na rukách nechala celú noc a ráno ich naplnila fazuľkami, uviazala a vzala do nemocnice. Zatiaľ čo mala ruku v inkubátore, jednu rukavicu si dala na celý deň pod tričko. Večer, keď odchádzala, dala rukavicu do inkubátora, dúfajúc, že teplo a vôňa z nej, upokojí jej syna a bude pokojnejšie spať. A to sa aj podarilo, Yamile na druhý deň čakala sestrička a povedala, že jej syn Zaky pokojne spinkal a nemal žiadne problémy. Šťastná mamička vkladala rukavicu do inkubátora každý večer.

Vynaliezavá mamina

Sestričky požiadali Yamile, aby vyrobila rukavice aj pre ostatné mamičky. Tešila sa tak, že môže niekomu pomôcť. Dnes ma táto mamina spoločnosť, ktorá vyrába takéto rukavice, už nie sú však gumené, ale z materiálu, ktorý drží teplo.

Jej syn Zachary je dnes šťastný pubertiak.

Nie vždy šťastný koniec

Rast a vývoj predčasne narodených detí, je veľmi zložitý a nie vždy má šťastný koniec. Sestričky nemajú vždy čas, aby v noci sedeli pri plačúcich bábätkách a vôňu matky nenahradí aj tak nikto.

Vďaka Yamile a jej úžasnému nápadu, môže a aj je, tých šťastných koncov oveľa viac.

Zdroj: relieved.co | Foto/ Video: Facebook, youtube.com