INZERCIA | Odkedy začala bicykel využívať široká verejnosť, oblečenie, ktoré sa pri bicyklovaní používalo, vychádzalo z aktuálnej módy. Rozdelený spodný odev na bicykel sa začal nosiť na konci 18. storočia a oslobodil ženy od dlhokánskych sukní. Do roku 1920 priniesli nové trendy v športovom oblečení nové strihy a materiály, ktoré prenikli do všetkých druhov športov.

 

Nový ležérny životný štýl si už nevyžadoval potrebu oblečenia určeného striktne len na bicykel. Praktické a pohodlné športové oblečenie bolo veľmi moderné a obľúbené. Od roku 1920 do roku 1960 cyklisti nosili rôzne druhy dostupného športového oblečenia, výnimkou boli iba profesionálni cyklisti, ktorí pretekali v priliehavom úpletovom oblečení, aby dosiahli maximálne rýchlosti. Komfort tohto oblečenia zabezpečovali moderné materiály, najmä
úplet z nylonu a spandexu.

FUNKČNOSŤ, MODERNOSŤ, REKLAMA

Cyklo oblečenie nového tisícročia v sebe spája funkcionalitu, moderný dizajn, ale aj reklamu. Funkčné časti a aerodynamika poskytujú jazdcovi maximálny komfort. Moderné farby a vzory cyklistického oblečenia s logami a názvami firiem sú k dispozícii pre profesionálnych i rekreačných cyklistov a všetkých tých, ktorí radi športujú a dbajú o posilnenie imunity. Vášniví cyklisti nosia obtiahnuté krátke či dlhé nohavice a dresy doplnené rôznymi
doplnkami. Nohavice využívajú praktické vlastnosti nylonových aspandexových vlákien a majú priliehavý strih. Ich najfunkčnejšou časťou je všité mäkké polstrovanie v rozkroku
(semišové, gélové), ktoré zvyšuje pohodlnosť jazdy. Cyklo tričká a dresy sú tiež obtiahnuté, zvyčajne žiarivo pestrofarebné, aby bolo cyklistu čo najviac vidno.

PRILBA

Mnohí neradi nosia cyklistickú prilbu, avšak práve prilba patrí k bezpečnostným prvkom, na ktorý by ste nikdy nemali počas jazdy na bicykli zabúdať. Vyberte si takú, ktorá sa vám bude páčiť a ktorá vám bude správne sedieť. Praktickým tipom pri jej výbere je to, že jej okraj by mal byť zhruba 5 cm nad obočím, a na bokoch a pod bradou by mala byť čo najpohodlnejšia.

KAM S VECAMI

Pri výbere tašky na bicykel zvážte jej typ, správnu veľkosť, štýl a bezpečnosť. Batoh je praktickým riešením a vkusne doplní športový aj elegantný outfit. Kožený batoh je účelný pri zachovaní sofistikovaného a úhľadného vzhľadu. Taška cez jedno rameno je elegantnou voľbou, ktorá je pri jazde na bicykli v meste bezpečná. Komu vyhovuje košík, taktiež si dokáže z dnešnej bohatej ponuky vybrať, na crossové a horské bicykle sa hodia cyklotašky, ktoré môžete mať na riadidlách alebo vzadu na nosiči.

OBLEČTE SI ŠATY – SPRÁVNE ŠATY

Ak sa chcete presúvať na bicykli, neznamená to, že sa musíte vzdať všetkých svojich šiat. Znamená to, že si len musíte vybrať tie správne. Dĺžka šiat a pohyb nôh bez obmedzení sú dve základné požiadavky. Aby ste si tie krásne červené šaty nezničili pri prvej jazde na bicykli (aby sa nedostali do pedálov či kolesa), nemali by byť dlhšie ako po kolená. Skúste zavinovaciu sukňu alebo šaty so širšou sukňou, ktoré vám umožnia bez obmedzení vysadať na bicykel a šliapať.

INVESTUJTE DO BEZPEČNEJ OBUVI

Bezpečné bežecké tenisky sú ideálne aj na bicykel. Podobne ako v prípade batoha, bežecká obuv nemusí byť vhodná pre všetkých a za každých okolností. Pohodlné a pevné balerínky alebo sandále s remienkom okolo členku sú skvelou voľbou ako spojiť moderné s praktickým.