Ešte stále sa nájdu ľudia, ktorí koronavírus COVID-19 podceňujú. Žiaľ, niektoré prípady strát na životoch sú príkladom toho, že zľahčovanie nie je namieste. Nákaza si totiž vzala aj životy ľudí, ktorí sa na prvý pohľad zdali úplne zdraví a ani zďaleka nepatrili k najviac ohrozeným seniorom. Smutným príkladom je smrť mladej mamičky, ktorá zomrela týždeň po narodení tretieho dieťatka.

37-ročná mamička Salina Shaw z Veľkej Británie porodila 7. apríla svoje tretie dieťatko a hneď potom jej diagnostikovali koronavírus. Dieťatko si užila len týždeň, pretože o sedem dní počas Veľkonočnej nedele zomrela. Na prvý pohľad išlo o úplne zdravú ženu, takto ju charakterizoval pre médiá aj jej partner Abdul Bangura.

Salina viedla vegánsky spôsob života, ale bola aj diabetička, čo mohlo skomplikovať jej zdravotný stav pri boji s koronavírusom. Pracovala ako vychovávateľka a tak sa okrem vlastných detí venovala aj ďalším, ktorým rovnako chýba. Rodina zriadila pre jej deti, ktoré po nej ostali, účet, na ktorý môžu prispievať ľudia ochotní pomôcť.

Vo Veľkej Británii je nakazených už viac ako 100 000 ľudí a chorobe podľahlo viac ako 13 tisíc osôb.

Zdroj: tvnoviny.sk, thesun.co.uk | Foto: Facebook /Salina Shaw