Dojčenie na verejnosti je medzi mamičkami veľmi citlivá téma. Niektoré sú proti, obhajujú diskrétnosť, iné zas odvážne bojujú proti spoločenským predsudkom a z tejto krásnej činnosti neuberú ani medzi ľuďmi. Istá mamička nedávno potrebovala dojčiť v obchodnom dome, naivne si myslela, že môže…veď to predsa nebude nikomu vadiť. No od personálu obchodu dostala ľadovú sprchu. 

 

Prípad sa stal ešte v roku 2014, priamo v predajni luxusnej značky dámskeho spodného prádla Victoria´s Secret. Sem zavítala i Ashley Clawson so svojim dieťatkom.

V uličke, kam nikto nechodí…

„Prišla som do obchodu, strávila som tam asi trištvrte hodinu, pretože podprsenky, ktoré som si skúšala, mi nesedeli. Napokon som si vybrala, pristúpila k pokladni a zaplatila. Moje dieťa však začalo byť nepokojné, mrviť sa a plakať, vedela som, že je čas dojčenia.“ 

Keď sa opýtala, či môže dojčiť svoje dieťatko v kabínke na prezliekanie, pohoršený personál ju poslal z obchodu preč. Na otázku, kam sa môže s dieťatkom uchýliť, ju odkázal na najbližšiu uličku s argumentom, že „tam aj tak nikto nechodí.“

„Cítila som sa ponížene. Keď je raz vaše dieťa hladné, už niet cesty späť. Práve som minula v obchode 150 dolárov a oni ma poslali do uličky, kam aj tak nikto nechodí? Ako posledného žobráka? To vážne? Práve stratili ďalšieho zákazníka,“ vyjadrila sa na sociálnych sieťach.

V zlosti preto napísala otvorený list nielen samotnej spoločnosti predávajúcej pod značkou Victoria´s Secret, no zdieľala svoje rozhorčenie aj v médiách.

Denník Huffigton Post odvážnu bojovníčku podporil, jej sťažnosť zverejnil na svojich stránkach, navyše s veľmi štipľavým, ale trefným príspevkom. Kresleným vtipom, ktorým zasiahol do čierneho.

O akú trefu ide, si môžete pozrieť ————- TU.

„Dojčenie? Toto je americký obchodný dom! Nemôžeme dovoliť ženám takto drzo vystavovať ich prsia!!!“

Tak čo poviete? Trefné a veľmi pravdivé, však?

Stanovisko Victoria´s Secret? Mladej žene sa ospravedlnili s prísľubom, že voči personálu daného obchodu vyvedú dôsledky. Ako uviedli vo svojom stanovisku, politika firmy je za podporu dojčenia na akomkoľvek mieste, hoc i v obchode so spodným prádlom. Sľúbili, že všetci zamestnanci predajní budú v najbližších mesiacoch preškolení na zvládnutie podobných situácií.

Zdroj: www.facebook.com, www.huffingtonpost.com | Foto: www.facebook.com, www.youtube.com, www.wikimedia.org