nosiace mamičky

Týždeň, ktorý je venovaný noseniu detičiek v nosičoch a šatkách je v plnom prúde. Do tejto akcie sa na Slovensku zapojilo viac ako 40 miest. V každom kraji sú takéto mestá minimálne tri a v každom z nich prebieha aj zaujímavý sprievodný program. Týždeň plný nosenia a spoločných chvíľ s dieťatkom si mamičky užijú do 8. októbra.

Medzinárodný týždeň nosenia detí začal na Slovensku v sobotu 1. októbra v Bratislave nosičským festivalom. Druhý deň sa konali v mestách rôzne sprievody, spoločné výlety či turistiky, ktorých sa na hrudi mamičiek zúčastnili aj deti rôznych vekových kategórii. V Košiciach v ten deň prebiehal tradičný maratón a v rámci neho minimaratón venovaný aj nosiacim mamičkám.

Medzi zaujímavé sprievodné programy patria aj nosičské burzy, diskusie či prednášky. workshopy a spoločné prechádzky mestom. Medzinárodný týždeň nosenia detí tento rok vyvrcholí veľkým celoslovenským podujatím Tatranské nosenie, počas ktorého si rodinky so svojimi detičkami prejdú nenáročnú 5 kilometrovú trasu vo Vysokých Tatrách. Pre najmenších účastníkov je pripravené aj prekvapenie a tohtoročná akcia sa zavŕši vyhodnotením celoslovenskej súťaže.

Ak máte ešte chuť využiť posledné dni, ktoré zostávajú do konca tohto ročníka a zapojiť sa do niektorých aktivít, na internete nájdete všetky užitočné informácie. Pohľadajte čo pre vás pripravili vo vašom najbližšom okolí. Každá akcia, ktorá spája mamičky a ich detičky si zaslúži uznanie a podporu. 🙂

foto: facebook.com /OZ Nosma/