V roku 2011 sa stala Miss Kolumbie a o rok na to svoju krajinu reprezentovala na Miss Universe. Na tejto veľkolepej súťaži krásy sa stretla aj s našou  Annou Amenovou. Aj keď si ani jedna neodniesla víťaznú korunku krásy, obe mená sa vo svete modelingu stali pojmom.

Krásna a úspešná Kolumbijčanka Daniella Alvarez sa po svetovej súťaži stala známou televíznou tvárou a bola aj veľvyslankyňou organizácie UNICEF. Prekypovala zdravím a v tom čase nikto netušil, že v roku 2019 sa to razom zmení. Spočiatku menší problém nabral obrovské rozmery a krásnej modelke išlo o život.

Lekári Danielle našli v bruchu hrčku, ktorá prerušila prívod krvi do nohy. Odstránenie hrčky prebehlo bezproblémovo, avšak pridružili sa komplikácie. V nedokrvenej nohe sa začalo rozpadať tkanivo a hrozila otrava krvi. Bola nutná amputácia.

Takáto správa musí byť obrovským šokom pre každého človeka. Bojovníčka Daniella to ale prijala hrdinsky a nepoložilo ju to. So svojimi fanúšikmi sa prostredníctvom Instagramu delí so svojim osudom a teší sa na protézu. Naďalej chce pokračovať v športovaní a tanci.

Pri krásnej žene stojí celá rodina a to je veľmi dôležité. Jej príbeh a silný odkaz určite môže pomôcť mnohým ľuďom, ktorí sa ocitnú v podobnej situácii: „Milujem svoje telo rovnako, ako predtým. Nohy? Nepotrebujem ich, keď mám krídla, aby som lietala.“