V každej dobe číhalo na deti nebezpečenstvo. Táto je ale špecifická tým, že v mnohých prípadoch sa zlo môže prostredníctvom sociálnych sieti ukryť a zostať nenápadné. Predovšetkým rodičia by mali deťom vštepovať, aby na internete boli opatrní a neverili všetkým, ktorí im napíšu.

 

Priam ako z filmu znie príbeh, o ktorom píše CNN. Len 11-ročný chlapec odšoféroval vzdialenosť viac ako 300 kilometrov na bratovom aute, aby sa stretol s mužom, ktorého v živote nevidel. Školák si s ním písal cez Snapchat. Dokázal sa dostať z mesta Simpsonville do Charlestonu.

Keď ale stratil signál na otcovom tablete a nevedel ďalej pokračovať v ceste, po troch hodinách hľadania správnej trasy sa obrátil na príslušníkov zákona. Tým na policajnej stanici prezradil všetky detaily vzťahu s neznámym mužom. Vraj u neho chcel zostať a bývať s ním.

Chlapec je už so svojou rodinou a polícia sa snaží vypátrať dotyčného muža. Je to komplikované, pretože školák si adresu, na ktorú išiel už nepamätá a vymazala sa aj správa s adresou v Snapchate. Polícia zrejme zabránila zneužívaniu maloletého.

Nechceme si ani predstaviť, ako by to s chlapcom dopadlo, keby sa dostal do rúk hľadaného muža. Zvláštny je ale aj fakt, že 11-ročného chlapca za volantom si počas 300 kilometrovej jazdy policajti sami nevšimli.

Zdroj: facebook.com, tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com