Aj vy ste sa už zopárkrát pochytili so svojou polovičkou kvôli tomu, že na „dovolenke“ nič nestíhate? Vypočuli ste si otázku, ako to, že je všade neporiadok? Prečo sú opäť cestoviny? Ak nie, patríte medzi tie šťastnejšie „dovolenkárky“ na lukratívnej materskej či rodičovskej. Ak vás sem-tam drahý s podobnou hláškou vytočí, dajte mu prečítať nasledujúce slová.

 

Málokedy sa stane, že si muž plne uvedomí, čo všetko obnáša 24-hodinová služba s deťmi. Že to nie je oddychovka doma, zatiaľ čo on maká v práci. Na stránke Priznania žien sa ale taký muž našiel a klobúk dole pred ním, je to muž s veľkým M!

Priznanie muža o materskej dovolenke

“Čaute. Som chlap, ale musím to tu napísať. Chcel by som vyjadriť môj veľký, preveľký obdiv, poklonu a úctu všetkým ženám, matkám na materskej dovolenke, ktorá vôbec nie je dovolenka tak, ako si to 90 % chlapov myslí. Som, dajme tomu, na polovičnej materskej (neberiem od štátu nič a som normálne zamestnaný) a pracujem štyri dni v týždni po 12 hodín (z toho sú dve denné, dve nočné a dva dni voľno a tak dookola) a počas voľných dní a dní pred nočnou a po nej ostávam s našim malým ročným chlapčekom doma sám, lebo mamka kvôli financiám musela nastúpit späť do práce (úvery, veď to mnohí poznáte) a poviem vám, mám čo robiť stále a je to naozaj vyčerpávajúce a únavné, ale ja sa z toho teším, že môžem svojmu synovi venovať viac času ako doteraz. Materská dovolenka nie je dovolenka (ak tak možno od chodenia do roboty, ktorá bola pred materskou), ale je to drina a kto nezažije ako ja, nepochopí, aj keď som mamke pomáhal vždy so všetkým, aj keď som bol unavený. A nebral som to tak, že mamka si sedí doma na riti a nič nerobí. Vždy bolo navarené, oprané a aj o malého postarané a mamka unavená po celom dni. A ja jej za to veľmi ďakujem. Mamky, veľký obdiv ešte raz. Pekný deň 🙂 A držte mi palce pri všetkých tých povinnostiach, ktoré ma čakajú.”

Zdroj: facebook/Priznania žien | Foto: pixabay.com