Keď sa snažíte o počatie potomka, tak nie vždy to ide podľa predstáv. Je možné, že sa dostanete do sveta divných tipov a rád, ktoré vám pomôžu otehotnieť. Mnoho z nich je však úplná hlúposť.

Pár týchto mýtov pomohol odhaliť špecialista na plodnosť Dr. Israel Ortega. Vyvracia príbehy starých mám, ktoré by nám mali pomôcť otehotnieť.

„Zdvihnuté nohy po milovaní –  zlepšíte si  šance na počatie“

Bohužiaľ, neexistuje žiadny vedecký dôkaz, ktorý by naznačoval, že je to pravda. Je dôležité mať na pamäti, že každá mužská ejakulácia obsahuje milióny spermií, takže jednoducho nie je možné, že všetky z nich zmiznú, ak sa žena okamžite postaví.

„Sirup proti kašľu vám pomôže počať“

Na podporu tejto myšlienky neexistujú žiadne zdravotné dôkazy, ale veľa žien je veľkým obhajcom tohto prístupu.

Existuje jedna zložka, ktorá sa bežne vyskytuje v sirupoch proti  kašľu a volá sa Guaifenesin. Niektorí odborníci tvrdia, že  umožní, aby spermie ľahšie cestovali do vajíčkovodov na oplodnenie vajíčka.

Neodporúčame to ako schválenú techniku. Lieky užívajte iba v prípade, že ste chorí. Inak sa môže stať, že keď ich budete potrebovať, tak nebudú účinkovať.

„Časté cvičenie spôsobí, že budete neplodné“

Ďalším mýtom je, že ženy, ktoré príliš veľa cvičia  sa môžu stať neplodnými. Ak však venujete pozornosť vášmu telu a zabezpečíte, že váš menštruačný cyklus je normálny, potom nie je dôvod, prečo by to malo byť tak. V skutočnosti mnohí odborníci radia ženám, aby pravidelne cvičili, ak chcú otehotnieť. Fyzické cvičenie má mnoho výhod, najmä pre hormonálny systém, čo môže zvýšiť šance na počatie.

„Príliš veľa stresu v živote, vám zabráni v počatí“

Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, neexistuje lekársky dôkaz, ktorý by to potvrdil. Celkovo stres by nemal mať vplyv na vaše šance otehotnieť.

Zdroj: www.motherandbaby.co.uk | Foto: cz.depositphotos.com