Od momentu, kedy zistíte, že ste tehotná, akosi automaticky považujete za prirodzené porodiť v nemocnici. Prípadne doma. No žena mieni a dieťa mení… Predstavíme vám niekoľko naozaj mimoriadne bizarných lokalít, ktoré sa pre deti stali miestom príchodu na svet. A tu by ste určite nechceli rodiť ani vy… 

Ženy, hlavné hrdinky nasledujúcich príbehov, si takéto pôrody určite nepredstavovali, no bábätká… tie majú iné pravidlá. 🙂

1/ Pôrod na parkovisku striptízového klubu

Nie, táto žena nebola zamestnaná v striptízovom klube. Mamička zo severného Texasu to síce v marci 2011 mala namierené do nemocnice, no dieťatko sa poponáhľalo rýchlejšie, ako predpokladala. Jediné miesto na pôrod bolo na parkovisku pred striptízovým klubom. A keďže pôrod v aute nebol možný, rodila vonku. Záchranári museli zavolať policajné posily, aby udržali skupiny okoloidúcich zvedavcov na uzde – všetkým sa žiadalo vidieť príchod nového človeka na svet.

 2/ Pôrod v metre

Existujú prípady, kedy budúce mamičky porodili v metre. V roku 2008 sa to stalo žene z New Yorku, tá však porodila na nástupišti. Okoloidúci však ihneď zareagovali, istý muž jej požičal svoju pracovnú aktovku ako vankúš pod hlavu a ďalší ľudia zas svoje oblečenie ako podložku pod telo. Zdravotná sestra zas usmerňovala rodičku, čo má robiť. Svedok udalosti neskôr pre médiá povedal: „Bolo to úžasné. Prešli okolo štyri vlaky a ľudia z každého z nich sa pýtali či môžu pomôcť. Nemôžete povedať, že v New Yorku ľudia nemajú srdce.“ Čerstvá mamička tiež priznala, že pôrodné bolesti ju chytili už doma a metrom sa chcela odviezť do pôrodnice.

3/ Pôrod na strome

Mozambik, rok 2000. Krajinu sužovali mimoriadne rozsiahle povodne. Záplavové vlny ničili všetko – domy, autá, zvieratá…ľudia bojovali o holý život, mnohí liezli na stromy, aby si zachránili to najcennejšie, čo majú. 26-ročná Sofia Pedro ako tehotná vyliezla na strom tiež a „nanešťastie“ začala rodiť. Prvorodička bola na to sama, no stáli pri nej všetci anjeli strážni. Práve okolo prelietaval záchranársky vrtuľník a keď lekár na palube cez ďalekohľad videl, čo sa deje, nechal sa s lanom spustiť na strom. „Dieťa už bolo vonku, no žena ešte neporodila placentu a ani pupočná šnúra nebola odrezaná. Prišli sme práve včas,“ povedal lekár Godfrey Nengovhela.

4/ Pôrod vo výťahu

Tomu sa povie šťastie v nešťastí. Táto žena z amerického mesta Tacoma v pôrodných bolestiach vošla do budovy nemocnice, sprievod jej robila pôrodná asistentka. Na prízemí ich už čakala zdravotná sestra a spoločne sa chceli výťahom odviezť na pôrodnú sálu. Nanešťastie – výťah sa na medziposchodí zasekol a tak sa rodilo vo výťahu.

5/ Počas spánku – šťastná to žena

Tento prípad nie je netradičný svojim miestom, ako spôsobom. Ak máte pôrod za sebou a viete, o čom to celé je, tak sa pri tomto prípade možno zasmejete. Poviete si – to nie je možné, nedá sa to. 23-ročná Alice Payne by si to myslela tiež, keby ju realita nepresvedčila o opaku. Prístroj, ktorý ukazoval kontrakcie, bol pravdepodobne pokazený a ukazoval nesprávne výsledky. Lekári si teda mylne mysleli, že ešte nie je schopná pôrodu a tak jej podali mierne sedatíva, aby sa upokojila, zdriemla si a nabrala silu na samotné tlačenie. Na obrovské prekvapenie všetkých sa dieťatko ani nie po hodine vytlačilo von takmer samé, zatiaľčo mamička spokojne podriemkávala.

V januári 2017 Alice Payne porodila v spánku zdravého chlapca Philipa

Zdroj: www.babble.com, www.newyorkdailynews.com, www.bbc.co.uk, www.huffingtonpost.co.uk | Foto: www.youtube.com, www.newyorkdailynews.com, www.facebook.com, www.pinterest.sk,