deti v nemocnici

Miesta, kde by deťom mala byť poskytovaná tá najlepšia starostlivosť, občas naháňajú hrôzu. Nie vždy nájdeme na fotkách len rozprávkovými postavičkami pokreslené steny a farebné plagáty s usmievajúcimi sa zvieratkami.

Po internete koluje množstvo fotografií zachytávajúcich nadprirodzené úkazy, ktoré možno len ťažko racionálne vysvetliť. Či už sa jedná o fotoshop alebo o skutočné fotografie, pravdou ostáva, že pri pohľade na ne nám naskakuje husia koža.

1.     Deti v azylovom dome pre „šialencov“

Tento starý azylový dom skrýva množstvo tajomstiev. Deti v ňom však, paradoxne, nie sú jeho pacientmi, no napriek tomu tu žijú „bežným životom“. Na diagnózu „šialenosti“ sa tu liečia ich rodičia. Deti sem boli posielané po tom, ako sa ich rodičia psychicky zrútili a ony ostali bez akejkoľvek starostlivosti. O akomsi osobitom prístupe k deťom však nemôžeme hovoriť. Deti bežne počuli zvuky prichádzajúce z vedľajších miestností, v ktorých boli ich rodičia „liečení“ overenými lekárskymi postupmi. Ak zoberieme do úvahy, kto bol v minulosti považovaný za blázna a aké praktiky sa využívali na takúto liečbu, môžeme usúdiť, že toto naozaj nebolo miesto vhodné pre výchovu detí.

deti v blázninci

2. Detská márnica v pivnici

Fotografia opustenej márnice pod detskou nemocnicou je odpudivá a strašidelná zároveň. „Odkladacie priestory“ sú prispôsobené na telá do 6 rokov.

detská márnica

3.  Záhadné stvorenie nad pacientom

Podľa nemocničných záznamov umrel chlapec v tú istú noc, ako bola zaznamenaná táto fotografia. Zvláštny jav, ktorý sa odohral pár hodín predtým, si všimla zdravotná sestra na bezpečnostnej kamere. Tmavá postava nad posteľou však vôbec nepripomína ľudskú bytosť.

duch nad dieťaťom

4.     Duch alebo fotoshop?

Podobný záber zachytila aj bezpečnostná kamera na detskej poliklinike. V pravom dolnom rohu zreteľne rozoznať postavu detského pacienta. Či sa jedná o dodatočnú úpravu fotografie, posúďte sami.

duch na detslej poliklinike

5.   Vianočný stromček

Na Štedrý večer prekvapil okoloidúcich  svietiaci úkaz v oknách detskej nemocnice. Opísali ho ako rozsvietený vianočný stromček, čo by nebolo v ten deň také šokujúce, keby sa nejednalo o budovu, ktorá už niekoľko rokov chátrala. Žeby potešenie pre pacientov, ktorí tam ešte stále sú?

vianočný stromčekZdroj: www.metDaan.com | Foto: facebook/Met Daan