hladké nohy

Článok vznikol v spolupráci s Notino.sk | Odstraňovanie chĺpkov absolvuje takmer každá žena. Kým niektoré obľubujú holenie a siahnu po žiletke, iné veria epilácii. Aké výhody a nevýhody má holenie, epilácia alebo fotoepilácia?

Na depiláciu postačí žiletka a pena na holenie

Najjednoduchším spôsobom depilácie je holenie, ku ktorému potrebujete žiletku a penu či gél na holenie. Chĺpok sa odstraňuje tesne nad pokožkou a je to bezbolestné, rýchle a lacné. Nevýhodou je, že pokožka vydrží hladká deň – dva, potom ju treba oholiť opätovne. So žiletkou sa navyše môžete nepekne porezať a hrozí aj zarastanie chĺpkov. 

epilácia

Depilácia depilačným krémom 

Na depiláciu môžete používať aj depilačný krém. Použitie nie je náročné, iba ho nanesiete na miesto, ktoré chcete depilovať, necháte pôsobiť podľa návodu a pomocou priloženej škrabky krém zotriete. Na záver pokožku ešte opláchnete a je to. Nevýhodou môže byť podráždenie pokožky spôsobené zložením krému a tiež to, že depilačný krém nemusí odstrániť všetky chĺpky. Tie potom musíte oholiť alebo po jednom vytrhať, aby ste dosiahli úplne hladkú pokožku.

Epilácia zaručí hladkú pokožku o niečo dlhšie

Nebaví vás pravidelné holenie? Epilácia je trochu bolestivejšia, ale vďaka nej bude pokožka hladká dlhšie. Na epiláciu vám poslúži epilačný strojček, cukrová depilačná pasta alebo vosk. Epilátor kupujete na niekoľko rokov a vyberie si každá žena. Rotujúce pinzety vytrhávajú chĺpky aj s korienkom, preto je pokožka hladká aj pár týždňov. Nevýhodou je bolesť a podráždenie pokožky, ktoré ale pominú. Epilátor na tvár si tak poradí aj s chĺpkami nad hornou perou a vráti vám sebavedomie.

Cukrová depilačná pasta sa vo väčšine prípadov zahrieva vo vodnom kúpeli. Konzistencia by mala pripomínať žuvačku a musí byť teplá, ale nie horúca. V malom množstve ju nanesiete na pokožku proti smeru rastu chĺpkov a po chvíli strhnete. Takáto pasta je k pokožke jemnejšia, menej ju dráždi a aplikuje sa aj na podpazušie alebo slabiny. Nevýhodou je, že ak nezachytíte všetky chĺpky, musíte ich odstrániť inak. 

Philips Lumea IPL epilátor

Veľký boom zažíva fotoepilácia

Fotoepiláciu môžete poznať pod skratkou IPL epilácia. Jednoducho a bez bolesti sa narúša štruktúra chĺpkov vďaka svetelným impulzom. Ak by sme to chceli veľmi jednoducho popísať, tak chĺpky sa  zahrejú až ku korienkom, ktoré prejdú do pokojovej fázy. Vaše chĺpky vypadnú a viac nenarastú. Takáto fotoepilácia sa musí opakovať pravidelne a pokožka potom môže ostať hladká až pol roka. Investícia do IPL epilátora, napr. populárneho prístroja Philips Lumea je vyššia, ale vyplatí sa a bez bolesti sa zbavíte neželaných chĺpkov. Ktorý spôsob odstraňovania chĺpkov preferujete?