Mnohé ženy, ktorým sa v mladosti nepodarilo otehotnieť, využili neskoršie výdobytky medicíny až v pokročilom veku a dočkali sa tak vytúženého bábätka. Napriek negatívnym reakciám okolia sa svojho sna nevzdali a stali sa z nich šťastné mamy.

 

O najmladších mamách, ktoré rodili ešte v útlom detstve sme už písali. Článok si môžete prečítať >>TU<< .

Dnes vám prinášame príbeh žien, ktorým sa podarilo mať deti v dôchodcovskom veku.

Doposiaľ najstaršou známou rodičkou je Indka Omkari Panwar, ktorá mala v čase pôrodu 70 rokov. Bolo to v roku 2008. Napriek tomu, že s manželom už mali dve dospelé dcéry, túžili po chlapcovi, preto sa rozhodli pre zákrok, ktorý im zaručoval potomka mužského pohlavia. Nakoniec sa z tohto tehotenstva cisárskym rezom narodili dvojčatá, chlapec a dievčatko, ktoré však žiaľ zomrelo, keď malo štyri roky.

Rajo Devi Lohan rodila v roku 2008 vo svojich 69-tich rokoch. Otehotnieť sa jej podarilo pomocou umelého oplodnenia a počas i po pôrode mala obrovské komplikácie, vrátane vnútorného krvácania či roztrhnutej maternice. Dnes ma Rajo 78 rokov a jej dcéra Naveen deväť.

V Los Angeles sa narodili dvojčatá takmer 67-ročnej mamičke, ktorá predtým podstúpila umelé oplodnenie. Onedlho po pôrode jej žiaľ diagnostikovali rakovinu žalúdka a z jej chlapcov sa po ťažkom boji s touto chorobou stali siroty.

Britka Elizabeth Adeney porodila vo svojich 66-tich rokoch zdravého syna v roku 2009. Roky sa jej nepodarilo otehotnieť, preto sa rozhodla podstúpiť umelé oplodnenie na Ukrajine. Manžel s jej rozhodnutím však nesúhlasil a rozviedol sa s ňou. Dnes má 74 rokov a jej syn Jolyon osem.

Austrálčanka Annegret Raunigk porodila vo veku 65 rokov dvojčatá. Bolo to v roku 2015 a spolu s nimi má dohromady sedemnásť detí. Dôvodom, prečo sa rozhodla mať v tomto veku ešte ďalšie dieťa je, že jej deväťročná dcérka si priala mladšieho súrodenca! Dievčatku sa pošťastilo a má naraz sestričku i bračeka.

Zdroj: wikipedia.org, thesun.co.uk | Foto: pixabay.com