Sue (42) a Noel (46) Radfordovci sa stali rodičmi ich 20-teho dieťatka. Najväčšia britská rodinka sa veľmi teší z narodenia, v poradí už, 11-teho chlapčeka, ktorému dali meno Archie.

 

Mať v dnešnej dobe viac ako 10 deti je výnimočné. Mať ich však 20, to je už rarita, ktorá sa len tak ľahko nevidí. Rodičia Radfordovci sa prvýkrát stretli, keď mala Sue 7 rokov. Ich prvé dieťa, Chrisa, priviedla na svet v 14-tich rokoch, pred 28 rokmi. Presťahovali sa do prvého spoločného bytu, zosobášili sa a krátko na to priviedla Sue, v 17 rokoch, na svet druhé dieťa, dcérku Sophie. Spoločný život tohto výnimočného páru je hektický, bláznivý, no obaja sa zhodujú na tom, že by ho nevymenili za nič na svete. Nikdy by si však neboli pomysleli, že budú požehnaní toľkými nádhernými deťmi. Sue a Noel sú už dokonca aj starými rodičmi. Ich dcéra Sophie je mamičkou troch detí.

Rodina Radfordovcov sa rozrástla o 20-teho súrodenca (foto z roku 2015)
Rodina Radfordovcov sa rozrástla o 20-teho súrodenca (foto z roku 2015)

Sue sľúbila, že Archie je ich posledné dieťa. Sú z toho smutní, ale tak to cítia obaja. Budú si užívať deti a sú šťastní, že skončili na takom peknom párnom čísle „20.  Malý Archie sa pripojil k svojim početným súrodencom, 10-tim bratom a 9-tim sestrám: Chris (28), Sophie (23), Chloe (22), Jack (20), Daniel (18), Luke a Millie (16), Katie (14), James (13), Ellie (12), Aimee (8), Tillie (7), Oscar (5), Casper (4), Hallie (2) a Phoebe (13 mesiacov).

Pani Radfordová s dcérkou Phoebe, ktorá nedávno oslávila 1.narodeniny
Pani Radfordová s dcérkou Phoebe, ktorá nedávno oslávila 1.narodeniny

Ako vyzerá typický deň tejto mnohopočetnej rodiny?

Pán Radford, po skorej rannej práci v pekárni prichádza domov každý deň o 7:45, aby pomohol manželke s prípravou detí. Potom ich rozváža mikrobusom do škôlok a škôl. Tri najmladšie deti zostávajú doma so Sue. Práčka sa zapína denne 9-krát a každý deň rodina spotrebuje 4 rolky toaletného papiera. Na stravu im vystačí 300 libier týždenne. Jedávajú veľa cestovín a nakupujú u miestnych predajcov zeleniny a mäsa. Príprava na spánok začína okolo 18-tej hodiny. Zatiaľ, čo sa mladšie deti kúpu a o 19-tej hodine sú už v posteli, staršie deti zostávajú hore až do 21. hodiny. Rodičia Radfordovci chodievajú spať okolo 22. hodiny.

Pani Radfordová je šťastná, že má 20 detí a ďalšie už neplánuje
Pani Radfordová je šťastná, že má 20 detí a ďalšie už neplánuje

Zdroj/Foto: dailymail.co.uk