teen

Myslela to dobre, napriek tomu táto žena asi nezíska titul Matky roka. Aby uštedrila synovi lekciu, že ľuďom na internete sa nedá tak celkom veriť, poslala na neho falošných pedofilov. Dali by ste svojim deťom podobnú drsnú príučku? Pozrite si toto kontroverzné video.

Každý rodič má o svoje dieťa strach a rád by mu vštepil opatrnosť pri stretávaní sa s cudzími ľuďmi. Čo sa internetu a sociálnych sietí týka, mala by byť obozretnosť dvojnásobná, pretože na druhej strane internetovej komunikácie môže sedieť naozaj hocikto. Aj pedofil. Vedela to aj táto matka, ale pri svojom úsilí o výchovnú lekciu zašla trochu ďalej než ostatní rodičia.

chlap

Zavolala si na pomoc youtubera Cobyho Persina, ktorý vedie show o úskaliach sveta sociálnych médií a dovolila mu, aby pred jej synom na sieti predstieral, že je mladá teenagerka. Coby si dal meno Amanda a pustil sa do „práce“. Začal si s ženiným synom Thomasom dopisovať, s cieľom, dať mu naozajstnú životnú lekciu.

Coby, teraz v koži Amandy, pozval mladíka k sebe domov. Tvrdil, že je v meste nový (teda nová) a ešte nemá žiadnych kamarátov. Znie to nevinne, však? Thomas súhlasil a sľúbil, že príde. Akonáhle vstúpil do domu „Amandy“, obstúpili ho podozrivo vyzerajúci chlapi v parochniach a od pása hore nahí. Chlapec začal volať o pomoc. Nato vošla dnu jeho mama a lekcia sa mohla začať. Matka začala po Thomasovi kričať výčitky a pýtať sa ho, koľkokrát ho varovala pred ľahkovážnou dôverou k cudzím ľuďom na internete. Chlapec ostal po tomto zážitku očividne otrasený.

chlapec

Opona spadla, falošná hrozba pominula, lekcia bola udelená. Je otázne, či stála za verejné traumatizovanie mladého chlapca, ale poukázala aspoň na to, ako ľahko deti niekedy naletia cudzincom na internete. Web je anonymný, vyzerá nevinne, ale má aj svoju odvrátenú stránku. Učte preto deti zodpovednosti a opatrnosti.

Zdroj: youtube.com, Foto: pexels.com, pixabay.com