Aj vaše dievčatko úplne prepadlo rozprávke Ľadové kráľovstvo?  Videlo ju už desaťkrát a stále ju pozerá s rovnakým záujmom. V obchode sa načahuje za všetkým, čo s ňou súvisí a ráno chce ísť do škôlky očesaná ako Elza.  Splňte jej detský sen a vystrojte jej narodeninovú oslavu v štýle Frozen!

Základom je samozrejme modrý kostým, ktorý ľahko zoženiete cez internet. Aj umelohmotné taniere a poháre, servítky a slamky s Elzou a Annou dostanete už bežne v papiernictve. Ak však šikovnej mamičke nechýba fantázia, sama vytvorí tú pravú Frozen atmosféru pomocou modro-bielych balónov, vločiek a rôznych dekorácií inšpirovaných rozprávkou. Deti môžu prísť oblečené v kostýmoch postavičiek z rozprávky. Ak nemajú práve kostým Elzy alebo Anny, určite každé dievčatko má doma „princeznovské“ šaty. Tie sa budú tiež hodiť do magickej atmosféry.

Frozen menu

Deti zjedia všetko, čo sa bude len trochu volať ako niečo z rozprávky. Fantázie sa medze nekladú, a tak môžete pripraviť napríklad  dobroty z nasledujúcich tipov:
3

Olafove snehové gule

Z kondenzovaného mlieka a kokosovej múčky pripravíte guľky, ktoré ešte obalíte v kokosovej múčke. Je to v podstate Raffaelo, stačí dať maškrte ten správny názov.

Annine srdce

Gumové červeno-biele cukríky, alebo akékoľvek cukríky v tvare srdca. Ak sa dobre rozhliadnete, určite v potravinách také nájdete.

Svenove parohy

Slané tyčinky polámete a máte ten najjednoduchší recept.

Zasnežené potešenie

Klasické muffiny polejte bielou polevou, ktorú posypete vločkami. Nájdete ich v potravinách medzi cukrárenskými potrebami. Tam nájdete aj strieborné, biele a modré guľôčky, ktoré sú tiež  vhodnou ozdobou.

Kopa snehu

Pukance naložené vo veľkej miske budú deťom určite pripomínať kopu snehu.

Elzine kráľovstvo

Ktoré dieťa by neprivítalo na narodeninovej party zmrzlinu?  Stačí kúpiť hotovú, hlavne, že je zamrznutá, ako Elzine kráľovstvo.

Frozen nápoj

Či už to bude klasický ľadový čaj, alebo sirup s modrým nádychom, alebo obyčajný džús s kockami ľadu, deti ocenia najmä fantáziu v názve.

A samozrejme, na oslave nesmie chýbať torta s motívom hlavných hrdiniek!  Tú pravú atmosféru vyčaruje hudba a keď sa malé princezničky osmelia, určite si aj zatancujú a zaspievajú obľúbené piesne z rozprávky. Na takúto dokonalú Frozen party deti tak skoro nezabudnú.

Text a foto: Andrea Ággová