Každá matka si potrebuje oddýchnuť, mať čas len pre seba, nič nerobiť a dobíjať svoje baterky. Aj keď ste ten najlepší rodič na svete a pod blúzkou nosíte modré tričko s veľkým červeným S ako Supermama, aj vtedy si potrebujete nájsť niekoľko dní na relax. A práve Taliansko je skvelou nabíjačkou na vaše vyšťavené baterky. Miesto, ktoré keď navštívite, nebudete vedieť, čo to je jesenná a ani jarná únava. Ktoré miesta sú pre vás najlepšie?

 

Nájdite útočisko na ostrove

Taliansko má pre vás pripravenú pestrú ponuku ostrovov, sú ich stovky, ktorý si teda vybrať? Aj keby ste sa spýtali 5 Talianov, ktorý ostrov je pre nich najkrajší, dostali by ste 5 rôznych odpovedí. Prečo? Jednak, Taliani sú takí a hlavne preto, že tých ostrovov, ktoré sú krásne, je naozaj veľa. No na každom nájdete vôňu z pizza pece, arómu čerstvej kávy ťahajúcu sa úzkymi uličkami, sviežu arómu pomarančovníkov miešajúcu sa so slaným morským vzduchom a ten pokoj! A tie pláže. Takéto sú talianske ostrovy. Na ktorý zavítať?

Sicília a jej lahodný mix

Keby ste sa pýtali Talianov na ich najkrajšie ostrovy, jedno je isté – najčastejšie by sa medzi odpoveďami objavovala Sardínia a Sicília. A čo na vás bude čakať na Sicílii? Mix Európy, Afriky a Ázie, ktorý je oblečený v talianskom elegantnom obleku. V minulosti ostrov známy aj vďaka sicílskej mafii a mafiánskemu mestečku Palermo. Dnes raj pre všetkých, ktorí si chcú užiť biely piesok, tyrkysové more, voňavé trhy s čerstvými rybami, ovocím a zeleninou. Catania, Etna, Trapani a skvelé reštaurácie, to sú hlavné dôvody, prečo Sicília a last minute je ideálna kombinácia.

Sardínia a jej očarujúce pláže

Sardínia, Sardínia, ty zabudnutý raj stredozemia, na ktorý si začali spomínať aj hollywoodske hviezdy. Taká Costa Smeralda je obľúbeným miestom letných dovoleniek celebrít, niektorí tu dokonca majú aj svoje letné sídla. Piesočnaté pláže pod vami, pred vami nekonečný azúrový horizont a zozadu vás strážia kamenné útesy. Mestečká si užívajú svoj pokojný život na úpätí hôr a nikto sa tu nikde neponáhľa. Chcete si dobiť baterky? Magická dovolenka na Sardínii je pre vás to pravé. Tak čo, už sa balíte do Talianska?