Istotne nám dáte za pravdu, že ísť nakupovať s dieťaťom, či rovno s viacerými, je psychicky veľmi náročné. Chcú všetky sladkosti, okamžite najdrahšiu hračku z obchodu, potrebujú ísť cikať alebo sa už nudia a chcú ísť domov. No keď nemáte inú možnosť, musíte dieťa vziať so sebou.

 

Ako táto mamička z USA. Jej syn má Downov syndróm, obchody vyslovene neznáša, ale zbožňuje skenery. Pani April Hones Rousová je už zvyknutá na to, že ľudia majú predsudky a zazerajú na nich. Čo sa im však stalo raz v obchode, to ju dojalo k slzám a rozhodla sa o to podeliť na svojom facebookovom profile.

Predavačka pri pokladni sa na jej syna usmiala a s radosťou ho naučila ako sa so skenerom pracuje. Keď to videl riaditeľ obchodu, vybral sa k pokladni a mamička si myslela, že predavačku pokarhá, či nebodaj jej dá výpoveď. Ale ani jedno z toho sa nestalo a ona ostala milo prekvapená druhýkrát.

chlapček s Downovým syndrómom v obchodeRiaditeľ vzal jej syna do kancelárie a daroval mu predavačskú uniformu, čím ho nesmierne potešil.

chlapec s Downovým syndrómom v uniformeA veru, títo dvaja ľudia nám dávajú príklad, ako sa máme k sebe správať.

Zdroj: chillin.sk, facebook.com | Foto: facebook.com