S príchodom teplých jarných dní dobre padne niekam s deťmi vypadnúť. Nadýchať sa vône jari a zmeniť stereotyp všedného dňa. Príjemným spestrením víkendu či veľkonočných sviatkov môže byť návšteva Oravy. Mnohí ľudia však nevedia, že práve na Orave sa nachádza socha Ježiša Krista, podobná tej z brazílskeho mesta Rio de Janeiro.  

Neďaleko maličkej severoslovenskej obce Klin, iba kúsok od oravskej priehrady, sa nachádza slovenská rarita – monumentálna socha Ježiša Krista, veľmi podobná tej brazílskej. Je to v poradí tretia kópia svätca na svete. Socha dosahuje výšku 9,5 metra a hmotnosť 23 ton. Zhotovil ju miestny majster Jozef Sroka s myšlienkou ochraňovať celý oravský región a ľudí v ňom.

Miestni sochu nazývajú „Rio de Klin.“  Na mieste, kde stojí, je krásny výhľad nielen na priehradu, ale i na neďaleké Poľsko. Veď do Zakopaného je to z obce Klin naozaj čoby kameňom dohodil. Terén je veľmi príjemný tak pre dospelých, ako i deti.

Keďže je Grapa pútnické miesto, v okolí sochy sa nachádza kalvária a množstvo lavičiek na oddych. Ku soche Krista v roku 2009 pribudla aj socha pápeža Jána Pavla II. v nadživotnej veľkosti.

Zdroj: www.tripadvisor.com | Foto: www.triebeltournaments.com, www.facebook.com, www.panoramio.com | Video: www.youtube.com