Samotné dojčiace matky majú na túto formu kŕmenia svojho dieťaťa na verejnosti rozdielný názor. Jedna považuje takúto chvíľu za vyslovene intímnu záležitosť, ktorá nepatrí na verejnosť a druhá na nakŕmení hladného dieťaťa medzi ľuďmi nevidí nič zlé ani poburujúce.

K druhej skupine jednoznačne patrí aj Kanaďanka Marianne Drouin. Tá spolu s manželom a takmer dvojročnou dcérkou Laylou navštívila katedrálu sv. Víta. Jej dcéra si vypýtala materské mlieko a matka sa rozhodla jej žiadosť splniť a sadla si na schodík v katedrále. Dcérke nasadila veľký klobúk, aby nebolo nič vidieť.

Vyzval ju, aby išla dojčiť von

Pre český denník blesk.cz uviedla, že dcérka bola unavená z náročnej cesty, časového posunu a dojčenie ju dokáže v takejto situácii ukľudniť. To sa ale nepozdávalo členovi strážnej služby. Prišiel za ženou a vyzval ju, aby išla dojčiť von. Američanka sa ale nedala a naďalej zostala na mieste. S takouto skúsenosťou sa ešte nestretla.

V susednom Česku pred časom riešili podobný problém, ktorý sa po medializácii dočkal obrovského ohlasu zo strany matiek. Tamojšia žena sa rozhodla nadojčiť dieťa v banke a zriadenec strážnej služby ju vykázal von.

Pápež František to vidí úplne inak

Skúsenosť Marianne je ale v protiklade so slovami pápeža Františka. Ten sám ženy vo Vatikáne vyzýval k tomu, aby hladné deti pokojne nadojčili v Sixtínskej kaplnke, pretože aj Panna Mária rovnako dojčila svojho syna Ježiša Krista. „Ak plačú od hladu, nadojčite ich. Chceme, aby deti boli spokojné,“ povedal pápež.

Zdroj: blesk.cz | Foto: depositphoto.com