Stalo sa vám už, že ste pozerali do otvorenej skrine plnej oblečenia a zistili ste, že si nemáte čo obliecť? Stojíte pred skriňou a pozeráte na to zúfalstvo visiace na vešiakoch a uložené v policiach, ktoré zrazu neposkytuje žiadne nápady, ako spestriť bežný deň. Všetky kúsky, ktoré sú ukryté vo vašom šatníku, sú pritom pekné a nositeľné. Jednoducho dnes sa nedajú s ničím zladiť. Čas vás tlačí,  o chvíľu treba odísť z domu, no v pyžame to akosi nepôjde. Hryzenie do pier a ani hromženie nepomôžu. Ako vyriešiť tento problém?

Tu je návod: Ráno, keď nemusíte ísť do školy, či do práce, alebo sa veľmi neponáhľate, si spravte okružnú cestu po uliciach v mestskej hromadnej doprave. Pre kultúrnejší pozorovateľský zážitok si vezmite so sebou prenosný pohárik s kávou, čajom, alebo iným chutným nápojom. Ak ste odvážnejší, môžete si do tašky zbaliť rýchle raňajky, ktoré nebudú pohoršovať spolucestujúcich.

Pokiaľ máte dobrý pozorovací talent a aký taký zmysel pre detaily, môžete sa veľa naučiť. Prvé, čo si všimnete, sú farby. Jasné a výrazné módne kreácie a doplnky vám padnú do očí ako prvé. Niekedy však prekvapia ľudia niečím, čo vás doslova preberie z príležitostného driemania. Napríklad rôznymi odtieňmi a strihmi vlasov. Ďalej sú to jednotlivé kúsky oblečenia, ktoré ladia napríklad s topánkami, alebo kabelkami. Občas stretnete človeka, ktorý má celkový outfit zladený v jednej výraznej farbe. Zvlášť vzácne sú kúsky oblečenia a doplnky, aké ste doteraz nevideli v časopisoch a ani v módnych magazínoch. Niektoré kúsky vyzerajú ako požičané z rozprávok a scifi filmov. Možno neuveríte, ale práve takéto veci vám dokážu deň spraviť krajším a zaujímavejším.

Keď sa na druhý deň ráno postavíte k svojmu šatníku, zrazu viete skombinovať svoje oblečenie tak, ako ste ho v živote na sebe nenosili. A čo je na tom najlepšie? Vôbec to nevyzerá zle! Ak by ste stratili inšpiráciu a nápady, znovu si nájdite čas na vyhliadkovú jazdu v mestskej hromadnej doprave a veselo pozorujte manekýnky a manekýnov kráčajúcich po uliciach mesta,  predvádzajúc niekedy až nevšednú módu. 🙂

Foto: pixabay.com