Chcete vychovať svoje dieťa správne, aby bolo šikovné, samostatné a schopné? Nevypínajte mu rozum a nezapínajte vzdor, hnev a protesty. Aj takto by sa dala zhrnúť knižka českej odborníčky Lidmily Pekařovej S.O.S., ktorá  je plná skutočných príbehov zo života partnerov, rodičov a detí. Samozrejme, nechýbajú konkrétne riešenia problémov.

Rodičovstvo, výchova detí, partnerské vzťahy, spolužitie generácii… Chceme to zvládať čo najlepšie, bez stresu a zbytočných konfliktov, nikto však nie je dokonalý. Často sa učíme na vlastných chybách, neraz sme práve my vzorovým „študijným materiálom“ pre okolie!

Populárna česká odborníčka v oblasti klinickej psychológie sústredila vo svojej knihe S.O.S. množstvo príbehov či situácií, ktoré potrebovali vhodné riešenie. Také sa nájde skoro vždy, len vo veľmi zanedbaných prípadoch sa už okrem pokusu zabrániť pohrome nedá urobiť nič.

Knihu rozdelila prehľadne na niekoľko častí: Batoľatá a predškoláci Detská hystéria, zlosť a roztržitosť Problémy so školou Tínedžeri a dospievajúci Študenti a dospelé deti v rodine Partnerské vzťahy s deťmi i bez nich Rodičia a prarodičia, generačné nezhody

Každý problém je rozobratý na konkrétnej otázke rodiča – otázky sú od poslucháčov jej prednášok, aj od klientov, ktorí už výchovu svojho dieťaťa riešili. Vznikla tak kniha, ktorá je súborom praktických rád a návodov ako na to, keď to vo výchove nefunguje. Kniha S.O.S. je takým diaľkovým riešením jednotlivých problémov matiek, otcov i partnerov.