novy rok

Tak úprimne, koľko z nich ste už splnili? Žiadne? Jedno? Ak máte naozaj pocit, že sľúbenie sebe samému alebo pred svedkami niečo na vašom živote zmení, smelo to vyskúšajte. Ak to však doteraz nefungovalo, skúste zmeniť taktiku. Ako na to? Prestaňte na seba tlačiť a sľúbte si skrátka, že v novom roku sa budete snažiť byť lepšími, než ste. Nechajte tomu úplne voľný priebeh.

Sme ľudia. Každý z nás dozrieva ako jabĺčko v určitý čas. Ak sa budete snažiť urýchliť samotný proces dozrievania, môže to dopadnúť skôr opačne, než by ste čakali. Prijmite seba, prijmite to, kto ste. Prestaňte nad sebou vydávať akékoľvek súdy a vyhoďte von oknom zo svojho života výčitky.
Začnite sa chváliť za dobré skutky a snahu. Všetko ostatné sa dostaví v ten správny čas. A keď to naozaj príde, skúste byť za to úprimne vďační. Poďakujte za to, čo máte. Možno práve vy z vlastnej skúsenosti môžete potvrdiť, že to, o čo ste sa dlhé roky snažili, prišlo nečakane. Vtedy, keď ste od toho upustili a upriamili ste svoju pozornosť na niečo iné. Dôležité je nájsť niečo, čo vás baví a úplne pohltí.

[poll id=“6″]

Foto: pixabay.com