Táto žena si zaslúži obrovské uznanie. Aj napriek tomu, že si svoje čerstvo narodené dieťatko užila len zopár hodín, dokázala niečo, za čo môže byť právom na seba hrdá. Jej synček sa narodil predčasne s vážnou diagnózou a na svete bol len tri hodiny.

Malý anjelik prišiel na svet v 25. týždni tehotenstva. Mamička Sierra Strangfield zo štátu Wisconsin sa tešila zo synčeka len tri hodiny. Chlapček sa narodil so zriedkavou genetickou chorobou 5. septembra a v ten istý deň ho aj stratili. O dva mesiace neskôr sa jeho mamička Sierra vrátila do nemocnice a novorodeneckej jednotke intenzívnej starostlivosti darovala niečo výnimočné.

Po smrti synčeka až do 7. novembra, teda spolu 63 dní si odstriekavala materské mlieko a dala ho zamraziť. Keď sa dozvedela, že čaká dieťatko, veľmi ho túžila dojčiť. Pri staršej dcérke jej to nebolo dopriate. Taktiež sa rozhodla, že podobne ako kedysi jej dcére darovali materské mlieko, aj ona si bude odstriekavať mliečko pre deti, ktoré ho potrebujú.

Jej dcérka Porter pila materské mliečko od darcov viac ako pol roka. Aj napriek tomu, že o synčeka prišla, táto silná žena si dňom i nocou odstriekavala mlieko pre cudzie deti a bolo to pre ňu nesmierne psychicky ťažké. Zároveň to však vnímala ako určité spojenie so synčekom Samuelom, ktorý je už v nebi.

Zdroj: cas.sk, Facebook / Sierra Strangfield | Foto: Facebook / Sierra Strangfield