Rodičia často podceňujú svoje deti, myslia si, že na svoj vek nemôžu pochopiť aj vážnejšiu situáciu alebo že by nemali odvahu reagovať v ťažkých chvíľach, no väčšia sa mýli. Pre príklad tu máme príbeh iba šesťročného hrdinu, ktorý bol vyspelejší než sa na jeho vek čaká a svojím činom zachránil život matke aj nenarodenej sestre.

 

Mamička tohto statočného chlapčeka bola v šiestom mesiaci rizikového tehotenstva, keď si malý Sawyer Incontro musel prejsť najťažšou výzvou v jeho živote. Pri rizikových tehotenstvách často dochádza ku komplikáciám a to sa stalo aj v tomto prípade.

Jedného dňa tehotná žena skolabovala a jej syn si to všimol. Vtedy nevedel ako má reagovať, ale našťastie bol v dome aj priateľ jeho mamy, rýchlo ho zavolal a situácia sa dala do poriadku.

Vtedy si dvojica uvedomila, že k takejto situácii môže dôjsť znovu a preto pre istotu naučili Sawayera čo má robiť. Povedali mu, že musí zavolať záchranku a podrobný popis, čo mal chlapec povedať mu nechali zavesený na chladničke. Chlapček dúfal, že ho nebude musieť nikdy použiť!

No jedného osudného dňa, keď bol chlapec s mamou sám doma, počul z kúpeľne pád a hneď vedel, že jeho maminka spadla a stratila vedomie. Okamžite utekal po telefón a zavolal záchranku. Lekári dorazili čo nevidieť a statočný chlapček ich čakal na schodoch pred bytom. Keby nezareagoval tak rýchlo, mohol sa tento príbeh skončiť tragicky!

Zdroj: najky.webnoviny.sk | Foto: Youtube