dievča a zima

Keď deti prichádzajú do veku, v ktorom už vedia jasne vyjadriť svoj názor, niekedy si môžete aj vlasy trhať a nie a nie ich presvedčiť o vašej pravde. Poznáte to aj vy? Hovoríme o dvoj až trojročných ratolestiach a výsostne aktuálnej téme, ktorou je obliekanie v zimnom období.

S príchodom zimných mesiacov, prvého mrazu a snehu ide ruka v ruke aj príprava zimných odevov. Zo skrine sa vyťahujú bundy, oteplovačky, čiapky, rukavice, šály a zháňajú sa snehule a čižmy. Mamička, ktorá má ratolestí viac, by nám iste dala za pravdu, že doladiť všetky detaily – pre každé dieťa mať správnu veľkosť topánok, zimnú bundu, ktorá nebude mať krátke rukávy a oteplovačky, ktoré nebudú naopak príliš dlhé – je niekedy náročné.

Oteplovačky na seba ani za svet!

A keď už máte krvopotne tieto veci pripravené a čakajú na ich malých „nositeľov“, „doraziť“ vás už môže len to, keď nastane čas, aby si vaša malá princezná išla obliecť tmavomodré oteplovačky. Pred ňou ich nosila staršia sestrička, ktorej ich farba a ani samotný fakt, že sú to oteplovačky, rozhodne nevadil. Malá slečna, ktorá si v čase príjemnej jesene zvykla na nosenie legín s obľúbenými rozprávkovými postavičkami a na šaty, ktorých farba musela byť len „dievčenská“, sa vie veľmi ťažko preladiť na takéto „neforemné“ oblečenie, v ktorom rozhodne nevyzerá ako Elsa alebo Rapunzel.

A čo v prípade, že napadol sneh a z každej strany prichádza ponuka na sánkovanie? Volá dedko, babka, teta… . Každý z nich ponúka svoj čas a energiu na to, že vášmu drobcovi pripraví pekné sobotné popoludnie a dá mu možnosť „nabažiť“ sa bohatej snehovej nádielky.

dievča na sánkach

Nastáva však vážny problém: Oteplovačky na seba ani za svet! Dokonca ani lákavá ponuka „radovánok“ v snehu neprevýši „módnu katastrofu“, ktorá by vznikla, keby 2,5 ročné dievčatko išlo von v oteplovačkách. 🙂

Sánkovanie až o rok

Pre túto zimu tak idú zimné aktivity tipu, stavanie snehuliaka, sánkovanie či guľovanie, bokom. Zostávajú len prechádzky po odhrnutých chodníkoch a krvopotné navliekanie troch legín na nohy vašej malej módnej stylistky. Samozrejme tie s Annou a Elsou sú navrchu. 🙂

foto: pixabay.com