V stredu 3. júna, len dva dni po Medzinárodnom dni detí, vyhasol život len 5-ročného dievčatka z obce Branč neďaleko Nitry. Táto tragická udalosť sa stala vo dvore rodinného domu, kde sa malé dievčatko hralo. Záchranári Terezku oživovali pol hodinu.

Žiaľ, bez úspechu. Ako píšu viaceré médiá, 5-ročná škôlkarka sa hrala na dvore rodinného domu na šmykľavke a nešťastne sa tam mala počas hry obesiť na vôdzke pre psa. Pravdepodobne sa hrala so psíkom. Jej otec vraj chová jazvečíky a je poľovný hospodár. Podľa portálu tvnoviny.sk bol v tom čase doma len on, matka bola v práci.

Rodina mala dve dcérky, okrem mladšej Terezky aj školáčku, 9-ročnú Tamarku. Tá bola v čase tragédie v škole. Keďže ide o veľmi citlivý prípad, záchranári neposkytli viac informácii, potvrdili len zásah a neúspešný boj o život dievčatka.

Podľa zdrvených susedov, je rodina nebohej Tamarky veľmi slušná. Polícia sa zaoberá celým smutným prípadom a pátra po príčine nešťastia. Avšak viac k celej veci pre jej citlivosť neuviedla.

Zdroj: cas.sk, tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com