V nedeľu 8. septembra sa na Markíze už po piatykrát známe slovenské tváre premenili na niekoho úplne iného v šou Tvoja tvár znie povedome. Opäť sme boli svedkami bravúrne zvládnutých čísel. Aj keď prvenstvo si v úvodnom kole sezóny zaslúžil mladý slovenský herec Dávid Hartl, ktorého sme mohli vidieť v úspešnom filme Trhlina, v prvej trojke skončila aj „mama roka“ Nela Pocisková.

 

Práve titulom „mama roka“ označila dvojnásobnú maminu Nelu Pociskovú porotkyňa Zuzka Šebová, pretože bravúrne zvládla náročné číslo Michaela Jacksona a to všetko dokázala popri starostlivosti o synčeka Hektora a dcérku Lianku. Už je to viac ako rok, čo prišla na svet. O tomto pôrode sa vtedy rozprávalo naozaj vo veľkom, pretože bábätko Nela porodila v aute.

Nela sa vrátila k pôrodu Lianky

S odstupom času sa k tomuto zážitku vrátila a pre markiza.sk vyjadrila, čo vtedy prežívala. Ako neskôr uviedla, celá udalosť ju nesmierne posilnila: „Na jednej strane by som to, samozrejme – už nechcela zažiť, je to niečo, čo som neplánovala, ani som vo sne nesnívala, že budem rodiť v aute, na druhej strane – nič silnejšie už asi v živote nezažijem, ani som nezažila a brutálne ma to posilnilo, čo sa týka všetkého.“ 

Od pôrodu syna Hektora spolupracovala s laktačnou poradkyňou, ktorá jej veľmi pomohla aj pri dojčení synčeka a tak s ňou bola dohodnutá, že bude pri jej druhom pôrode. V deň, keď to všetko začalo, jej písala, aby prišla k nej. Nela mala dohodnutú aj doktorku, vtedy nemohla tušiť, že sa k nej už nedostane.

Nela verila laktačnej poradkyni

„No a pôrod začal prebiehať a ona vlastne na základe skúseností, nie na základe vyšetrení, len na základe toho, že sa pozerala na tie kontrakcie a rozoznávala, že ktoré sú už tie silnejšie – mi vravela, že ešte máme čas,“ pokračovala vo svojom rozprávaní Nela.

Šiesty zmysel síce Nele nahováral, aby predsa len do tej nemocnice už išli, no kontrakcie ešte nemala pravidelné, dodala: „…ale ja som sa jej absolútne odovzdala a vo všetkom som jej verila, takže možno aj moja chyba, že som trošku menej počúvala samu seba a svoje telo a zverila som sa jej absolútne do rúk.“

Laktačná poradkyňa Nele vravela, že má stále čas, no napokon prišli štyri kontrakcie, počas ktorých porodila. Na základe tejto skúsenosti musíme uznať, že išlo o veľmi stresujúci zážitok a je veľké šťastie, že mamička a aj malá Lianka boli v poriadku.

Nela so svojou rodinkou

Nela ako Michael Jackson v Tvojej tvári

Zdroj: tvmarkiza.sk, najmama.sk | Foto: Instagram /Nela Pociskova, Tvoja tvar znie povedome