Keď manželka známeho britského futbalistu Jamie Vardyho ukázala na sociálnych sieťach svoje fotky po pôrode štvrtého dieťaťa, mnohé ženy si vydýchli úľavou. Nie sú jediné, ktoré majú po pôrode ovisnuté brušká a hurááá, strie sa nevyhýbajú ani celebritám.

Na sociálne siete totiž „zavesila“ fotky, na ktorých je iba v spodnom prádle so svojim najmladším synom krátko po pôrode. Kritici si však všimli prevísajúcu pokožku brucha a popôrodné strie, čo ihneď štipľavo okomentovali. Slávna mamička Rebekah sa nedala a úder päťnásobne vrátila.

Vzhľad nie je podstatný, nestarajte sa o naše strie

Odvaha ukázať sa po pôrode vo svojom prirodzenom stave inšpirovala päť mladých žien k tomu, aby nafotili fotky, na ktorých si popôrodné brušká či strie vôbec neschovávajú – ony sa nimi priam pýšia.

Jedna z modeliek, Amanda, 29, pre britský denník The Sun povedala:

„Pred troma týždňami som vonku kočíkovala a niekto z okoloidúcich okomentoval moje brucho. Pýtal sa, či som znova tehotná, keď som iba nedávno porodila. V tom momente som cítila zlyhanie, neistotu nad svojím telom. Vôbec som nemala pocit, že som bytosť, ktorá deväť mesiacov pestovala v sebe dieťa a potom ho porodila na svet. Bolo mi do plaču. Rebekhu obdivujem za to, čo urobila, preto som spravila ja to isté.“

Čerstvé mamičky vo veku od 23-40 rokov prostredníctvom fotografií odkazujú svetu a všetkým ženám v ňom – nehanbite sa za svoje ovísajúce bruško, ani za popôrodné strie. Je to odznak cti, veď ste práve spravili zázrak – dali ste život novej bytosti.

Zdroj: www.thesun.co.uk | Foto: www.twitter.com, www.pixabay.com