Kreatívna Slovenka vyrába niečo, čo ocenia azda všetky mamičky s malými bábätkami. Jedinečná pomôcka uľahčuje nie len dojčenie, ale aj uspávanie a navyše sa dá nosiť všade so sebou.

 

Eliška Sobeková, vášnivá cestovateľka s podnikavým duchom, sa po rokoch strávených v zahraničí vrátila na Slovensko a dostala skvelý nápad. Vymyslela niečo naozaj jedinečné. Chcela pomôcť mamičkám aj bábätkám k väčšiemu komfortu pri dojčení, ale aj pri uspávaní alebo nosení. A to sa jej aj podarilo. Posúďte sami.

Dojčiaci vankúšik prispieva k zníženie plynatosti a refluxu u bábätiek
Dojčiaci vankúšik prispieva k zníženiu plynatosti a refluxu u bábätiek

Pri kŕmení či uspávaní je dôležité, aby dieťatko nič netlačilo a malo zabezpečené správne držanie tela. Vďaka špeciálnemu dojčiacemu vankúšiku“ je možné zabezpečiť ideálnu polohu pri dojčení. Šikovná multifunkčná pomôcka prispieva dokonca aj k zníženiu plynatosti a refluxu, čo býva častý problém malých drobcov.

Vankúšiky sú zamatové jemné na dotyk a dajú sa využiť obojstranne.
Vankúšiky sú zamatové, jemné na dotyk a dajú sa využiť obojstranne.

Dojčiaci vankúšik je vyrobený z kvalitnej bavlny, na dotyk zamatovo jemný a navyše sa dá používať obojstranne. Manipulácia s ním je úplne jednoduchá. Stačí ho iba nasunúť na ruku a dieťatko pohodlne položiť hlavičkou na vankúšik. Pri cestovaní je možné vankúšik zabaliť do špeciálneho cestovného vaku. Ten zaberie iba minimum priestoru, čo je veľmi praktické pri tom množstve vecí, ktoré zvyčajne mamičky potrebujú zabaliť na cestu.

Pohodlie dieťatka aj mamičky je pri dojčení veľmi dôležité
Pohodlie dieťatka aj mamičky je pri dojčení veľmi dôležité

Od júna 2017 sú dojčiace vankúšiky „Armino“ k dispozícii v internetovom obchode. Mladá Slovenka, autorka nápadu, plánuje rozšíriť dostupnosť tejto originálnej pomôcky aj do kamenných obchodov. Záleží jej na tom, aby čo najviac mamičiek malo prístup ku všetkému, čo zabezpečuje pohodu a spokojnosť dieťatka.

Špeciálny cestovný vak a jednoduchá manipulácia sú veľkou výhodou tohto vankúšika
Špeciálny cestovný vak a jednoduchá manipulácia sú veľkou výhodou tohto vankúšika

Chvála prichádza z každej strany a vankúšiky oceňujú nie len mamičky, ale aj oteckovia a všetci, ktorí si vyskúšali jeho pohodlie pri držaní bábätka v náruči. A podľa ohlasov mamičiek, veľká spokojnosť je aj na strane ich detičiek. Lepšie vraj zaspávajú, papajú a sú oveľa pokojnejšie. Kiežby takýchto super nápadov, vyrobených na Slovensku, iba pribúdalo! 🙂

Zdroj: dobrenoviny.sk | Foto: dobrenoviny.sk, freepik.com, flickr.com