tehotenské bruško

Najkrajšie obdobie v živote ženy nemusí byť práve také, ako ste si ho vysnívali pri túlení sa k partnerovi. Teda jedine v prípade, že ste snívali o objímaní  záchodovej misy, vám dá väčšina tehuliek za pravdu, že takto to funguje naozaj. Ak patríte medzi tie šťastné ženy, ktoré nebadajú na sebe iné zmeny než systematické a pomalé zväčšovanie bruška, srdečne vám gratulujeme a držíme palce, aby bol pôrod rovnako bezstarostný. Pre vás ostatné máme zopár tipov ako prežiť neustále zvracanie, únavu, zmeny nálad, či strach z obrovských tukových zásob, ktoré vaše telo s radosťou označkuje striami a ako si poradiť s depkou z toho, že sa pomaly, ale iste meníte na Moby Dicka. 🙂

 

1. Ak je vám zle, vracajte!

Nech je to aj desaťkrát do dňa, vždy sa vám aspoň na pár hodín uľaví. Nezabudnite sa však zásobovať dostatkom vody, pokiaľ práve nie ste milovníkom infúzií.

2. Vykašlite sa na poriadok, resp. na neporiadok.

Na neožehlené partnerove košele (no a čo, tak párkrát pôjde v pokrčených, alebo sa naučí žehliť) a na všetko, čo máte pocit, že urobiť musíte, inak všetci zomrú. Nik nezomrie a vy čas môžete využiť na oddych, ktorý dieťatko a vaše šokované telo potrebujú.

3. Jedzte v malých porciách každé dve hodiny.

Áno, už o tom písali všade, ale naozaj to pomáha, čo takto vyskúšať? Pocit na vracanie je niekedy len potreba tráviť, musíte pochopiť, že vaše telo začína fungovať inak než ste zvyknutá. V prípade tehotenstva, počas ktorého trávite väčšinu dňa na záchode, alebo vedľa neho, pomáha pečivo alebo sucháre. Nejedzte sladké a život bude zas o niečo krajší. 🙂

4. Nájdite si čas na masáž

Stačí aspoň päť minút jedenkrát za deň, kedy si všetky problematické partie potriete a poriadne pomasírujete kokosovým olejom. Nemáte kokosový olej? Počuli ste, že je to zbytočne predražená vec a ani za nič nedáte za olej šesť eur, keď slnečnicový kupujete v potravinách za euro päťdesiat? Nevadí. Natrite sa čímkoľvek, len aby vaša pokožka neostala suchá a netrpela počas naťahovania. Navyše, pravidelná masáž pomôže predísť striám.

5. Ste krásna.

Minimálne jedného človeka priťahujete (dôkazom je to, že ste tehotná). Ak vám aj počas tehotenstva pribudne viac kíl, než ste čakali, myslite v prvom rade na to, že je to dočasné. Všetko znova pominie po narodení dieťatka. Vždy keď vás chytí depka, choďte si na internet pozrieť pekné kočíky a vyberte si taký, s ktorým s radosťou budete jazdiť stovky kilometrov a zhadzovať prebytočný tuk.

O pár mesiacov všetko pominie a vy sa budete tešiť z nového člena vašej domácnosti a nad článkami tohto typu sa už len usmievať. Pomyslíte si: to boli starosti, keď sme nemuseli riešiť kiahne, nespavosť bábätiek či problémy s kojením…:)

foto: pixabay.com