Zrak dieťaťa sa vyvíja do jeho šiestich rokov. Podľa výskumníkov začal rapídne stúpať počet detí, ktoré trpia ochoreniami očí. Preto, ak si všimnete na svojom dieťati nejakú zmenu, ihneď navštívte očného lekára, nečakajte, lebo by už mohlo byť neskoro!
Raketové stúpanie počtu malých detičiek s poruchou zraku rapídne rastie. Odborníci hovoria o epidémii „krátkozrakosti“, ale nájdu sa aj iné zrakové poškodenia.
Preventívne by mali chodiť rodičia s deťmi na očné prehliadky dvakrát počas dospievania. Raz by to malo byť, keď dieťa dosiahne vek troch rokov a druhýkrát, až má dieťa päť rokov. Toto je ideálny čas, aby sa predišlo možným vážnym poškodeniam zraku vašich ratolestí, pretože ľudský zrak sa vyvinie veľmi rýchlo!
Ak ste si na svojom dieťati všimli, že je prilepené ku knižke počas učenia alebo že do diaľky musí prižmúriť očká, nečakajte a ihneď choďte k očnému lekárovi!
Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: Instagram