Podľa čoho sa riadite pri zariaďovaní domu či bytu? Chcete mať zariadenie štýlové, moderné, rustikálne, nábytku veľa či radšej menej? Ako nakupujete oblečenie, hračky, riad a pomôcky do kuchyne? Bezhlavo, lebo sú zľavy? Alebo pri každom plánovaní nákupu premýšľate (nielen kvôli financiám), čo naozaj doma potrebujete a bez čoho váš život nebude plnohodnotný?

 

Počuli ste už o minimalizme? Je to nový životný štýl. Jeho cieľom je ponechať našu krásnu modrú planétu obývaniaschopnú aj pre ďalšie generácie. Neplytvať vecami, mať doma len to, čo naozaj potrebujeme a používame. Nápad je to pekný, však? Ale ako upratať – minimalizovať svoju domácnosť, čo vyhodiť, čo nechať? Minimalizovať môžete riady a kuchynské pomôcky, šatník, hračky, dekorácie, ba dokonca aj nákupy potravín.

Vždy sa riaďte svojimi prioritami, nikdy neporovnávajte svoj majetok so susedkiným. Nie, tadiaľ cesta nevedie. Ak sa rozhodnete minimalizovať svoj šatník, ponechajte si kúsky, ktoré máte rady, v ktorých sa dobre cítite a ktoré sa dajú kombinovať s ostatnými vecami. Váš šatník nemusí praskať vo švíkoch, ale zase si ponechajte toľko oblečenia, aby ste si mali čo obliecť, aj keď budú plné koše na špinavú bielizeň.

Je pekné zbaviť sa nepotrebných vecí. Či už ich vyhodíte alebo darujete (to je tá lepšia voľba, ak sú veci ešte použiteľné), ale naozaj pamätajte na to, že to nie je o predbiehaní sa, kto má menej či viac. Je to váš život a vaše rozhodnutia. Vy viete, čo vás teší a baví, čo si rozhodne doma necháte a čo určite len zavadzia a nepotrebujete to. Tak, hor sa do toho!

 

Zdroj: minimalisti.sk | Foto: depositphoto.com