adventný kalendár

Od Vianoc nás delí mesiac a od začiatku decembra týždeň. Práve s prvým decembrovým dňom sa v mnohých rodinách začne používať adventný kalendár, ktorý bude deťom odpočítavať 24 dní do Štedrého večera, kedy Ježiško pod stromček nadelí darčeky. Druhov takýchto kalendárov je niekoľko. Najčastejšie sa uchyľujeme k nákupu klasických adventných kalendárov s čokoládkami.

Ak ale tento rok plánujete zmenu, máme pre vás originálny video návod, ako pripraviť jednoducho a rýchlo adventný kalendár, do ktorého pripravíte zopár malých drobností pre vaše deti vy. A aby bolo čakanie na príchod Vianoc zaujímavejšie, škôlkarom a školákom môžete k malej sladkosti pribaliť každý deň aj nejakú jednoduchú otázku alebo úlohu, ktorá súvisí s témou Vianoc. Môžu napríklad nakresliť vianočný stromček alebo zaspievať koledu.

Väčšie deti, ktoré poznajú príbeh Vianoc, by mohli odpovedať na otázky, ktoré súvisia s narodením Ježiška a podobne. Všetko závisí od zvyklostí každej rodiny.

Ešte jedna rada na záver: K príprave adventného kalendára sa vám zídu rolky z toaletného papiera. Ak nemáte zažívacie ťažkosti a jeho spotreba je štandardná, oslovte širokú rodinu, aby vám nasledujúci týždeň rolky odkladali. 🙂

zdroj: youtube.com