Pocit vyčerpanosti, vyhorenia a mnoho ďalších duševných negatívnych pochodov. Aj tak vyzeralo vaše rozpoloženie v čase, keď ste sa stali čerstvou mamou? Vitajte v klube. Prežila si to každá jedna a nie je to nič výnimočné. Dôležité je nepoddať sa a prijať všetko tak, ako to je.

Mamička s novorodencom má od nepamäti dojem, že všetko musí dokonale zvládnuť. Celý deň stále niečo robí, no v skutočnosti vládne doma chaos. Nemá čas na vlastné potreby a točí sa len v kolotoči harmonogramu svojho dieťaťa. Je to realita. Ale nesmieme zabúdať ani na seba.

Ak požiadate o pomoc, svet sa nezrúti, z chvíle, ktorá je len vaša, načerpáte pre seba a aj pre dieťa. Máte dojem, že na vás o chvíľu padne strecha? Vyrazte von. Zbaľte dieťa, seba, veci a šup preč z domu. Prečistite si myseľ, príďte na iné myšlienky.

Nasledujúce video by sa malo stať povinným pozeraním pre každú čerstvú mamičku. Patríte medzi ne aj vy? V tom prípade si ukrojte čas pre seba a venujte si nasledujúce tri minúty. Toto video jednoducho musí vidieť každá jedna z vás.

Ak sa vám zdala mamina, ktorú ste si práve pozreli známa, zrejme ste ju videli TU.

Zdroj/Foto: Facebook.com