dieťa s fľašou so slamkou

Aj vy považujete detské fľaše so silikónovými slamkami za super vynález? Veď deti sa z nich rýchlo naučia piť a vodu nevylievajú. Väčšina je vhodná aj do umývačky riadu, takže ani čistenie vám nerobí problém.

Ako všetko na svete, aj tieto fľaše majú tiež svoje nevýhody:

1. Zo slamky sa stane hryzátko

Prvou je, že silikónovú slamku si veľa detičiek hravo a ľahko zamení s hryzátkom a dokáže z nej veľmi jednoducho mini kúsoček odhryznúť. Preto každé ráno, keď fľašu plníte alebo každý večer, keď ju umývate, slamku dôkladne skontrolujte. Ak je rozhryzená, vymeňte ju za novú. Väčšina detských značiek má v ponuke aj náhradné slamky.

2. Nevábne usadeniny vo vnútri slamky!

Druhá nevýhoda je čistenie slamky, a na to sme sa pozreli my. V dobrej viere, že vaše deti pijú len čistú pitnú vodu a nič iné im do tejto fľaše nenalievate, si myslíte, že stačí slamku opláchnuť teplou tečúcou vodou. Opak je však pravdou. Ak k tej svojej máte kefku, tak ju používajte, ak nemáte, môžete si s nami rýchlo vyrobiť jednoduchú pomôcku na prečistenie vnútornej plochy slamky. Budete potrebovať drevenú špajdlu a kúsok kuchynskej utierky, ktorý na drievko namotáte a prestrčíte cez slamku. Budete prekvapené, čo tam objavíte! Usadenina žltkavej až hnedej farby, slizká ako mydlo. Táto nebola čistená zvnútra týždeň a toto v nej vzniklo.usadenina zo slamky

No a odteraz poctivo každý deň slamku určite prečistíte tiež, však? 🙂

Foto: flickr.com, autor