prirodny zazrak pre krasu a zdravie

Poznáte ten pocit, keď sa ráno pozriete do zrkadla? Vlasy strapaté, pleť pokrčená, oči červené a pod nimi obrovské čierne kruhy. Na vlasy použijeme hrebeň. Pleti pomôže poriadne ľadová voda a očiam zasa vrecúška zo zeleného alebo čierneho čaju. Potom make up a líčidlá. A hotovo.

Z porcelánovej tváre vám na svet pozerajú dve krásne a výrazné kukadlá s obrovskými čiernymi mihalnicami. To je sen snáď každej ženy. Veď všetky ženy chcú byť krásne. Každá je iná, jedinečná. Poradíme vám, ako si zachovať krásnu pleť bez kozmetických prípravkov. A tiež, ako byť zdravá. Je to veľmi jednoduchý a lacný tip.

Čo všetko môže spôsobiť ricínový olej

Ak si tento olej nanesiete na korienky vašich mihalníc, dokáže zázraky. Po pár dňoch pravidelného používania dosiahnete krásne husté a dlhé riasy. Aktivuje totiž rastové bunky.

Vypadávajú vám vlasy? Alebo máte pocit, že vaše vlasy sú riedke? Doprajte si tento prírodný zázrak aj na ne. Najlepšie nanášať ho priamo ku korienkom a premasírovať alebo si jednoducho pridať pár kvapiek do šampónu. Kto má príliš suché a lámavé vlasy, môže si po umytí a vysušení votrieť trošku oleja po celej dĺžke vlasov. Dodáva totiž potrebnú vlhkosť a pružnosť.

Ricínový olej možno aplikovať aj priamo na tvár. Zjednotí vám tón vašej pleti, eliminuje akné, doplní vitamíny a hydratáciu. Účinne pôsobí aj proti tvorbe vrások. V lete vám môže byť dobrým pomocníkom pre slnkom spálenú pleť alebo pokožku.

prirodny zazrak pre krasu a zdravieO tom, že tento olej má množstvo pozitívnych účinkov, niet pochýb. Využíva sa ako v kozmetickom, tak aj vo farmaceutickom priemysle.  Vďaka svojmu zloženiu pôsobí ricínový olej ako silné laxatívum, preto sa všeobecne neodporúča na priamu konzumáciu. Je tiež veľmi dobrým bojovníkom voči rôznym vírusom a baktériám. Máte problémy so zápalom kože, mykotické ochorenia pokožky, infekcie nechtov alebo bradavice? Neváhajte a používajte ho.

Obklady s obsahom ricínového oleja vám zmiernia menštruačné bolesti a bolesti kĺbov. Pomáhajú pri liečbe ochorení pohybovej sústavy, reumy, artritídy, dny alebo aj osteoporózy.

Ricínový olej je hotový zázrak. Ale pozor! Je dôležité vedieť, že existuje ricínový olej na kozmetické a farmaceutické účely a tiež ricínový olej na technické účely. Tomu druhému sa radšej pri vašich skrášľovacích kúrach zďaleka vyhýbajte.

foto: pixabay