Niektoré naše fóbie sú nám úplne zrejmé a známe. Vieme, že my určite nevylezieme na vyhliadkovú vežu, nepriblížime sa k neznámemu psovi a stopercentne si nepozrieme ten všetkými oslavovaný film o vraždiacich klaunoch…Ale je to práve náš podvedomý, často neuvedomelý strach, ktorý ovplyvňuje naše rozhodnutia a tým utvára náš život. Aký je ten váš?

 

Pripravili sme pre vás veľmi jednoduchý osobnostný test. Pozorne si prezrite nasledujúci obrázok. Čo ste si na ňom všimli ako prvé? Ktorá konkrétna vec vám ako prvá padla do očí? Pri odpovedi sa riaďte len a len svojou intuíciou.

Na obrázku sú 4 výrazné objekty, ktoré ste si mohli všimnúť:

Nôž

Húsenica

Jablko

Motýľ (v rozrezanom jablku)

Máte vybraté? Tak si teraz prečítajte, čo o vás vaše rozhodnutie vypovedá:

Nôž

Vaším najväčším strachom je vážne ochorenie. V podstate žijete v obave, že trpíte nejakou smrteľnou chorobou o ktorej neviete. Bojíte sa utrpenia, bolestivej zdĺhavej liečby a samozrejme smrti. Desí vás ten prostý fakt, že každú chvíľu môžete zomrieť.

Húsenica

Váš strach nepochádza z tohto sveta. Vy sa obávate nadprirodzena. Máte hrôzu z pomstychtivých duchov, zlých čarodejníc, zákernej kliatby. Svet mágie a znamení z druhého sveta vás rovnako desí ako priťahuje.

Jablko

Bojíte sa smrti. Ale nie tej svojej. Desí vás smrť vašich blízkych. Pociťujete hrôzu pri pomyslení, že by sa stalo niečo zlé vašej rodine, či kamarátom. Neznesiete myšlienku, že by ste stratili niekoho vám drahého. Možno ste sa už v minulosti musela s podobnou stratou vyrovnávať…a možno ste len človek, ktorý žije a dýcha pre druhých…

Motýľ

Motýľ vo všeobecnosti znamená nádej a potenciál. V negatívnom zmysle znázorňuje faloš, pretvárku prípadne premrhanú šancu. Ťažko znášate odmietnutie a najviac na svete sa bojíte zrady. Možno ste sa už veľakrát v živote sklamali, možno vám veľakrát váš blízky človek ublížil, možno mnohé veci nesplnili vaše očakávanie.

Tak ako? Našli ste podstatu svojich obáv? Alebo bol celý test nezmysel? Napíšte nám, ako pasovala analýza na vás!

Zdroj: themindsjournal.com| Foto: themindsjournal.com; pixabay.com