Materstvo a materská! Večná téma zaberajúca stránky časopisov aj témy v diskusných fórach. Kto nezažil nechápe, kto zažil nevie vysvetliť…Je to najkrajšie obdobie života, alebo neskutočné peklo? Nuda, či únava? Nádherné chvíle, alebo nekonečný stres? Tieto vtipné ilustrácie zobrazujú rozdiel medzi predpokladom a realitou. Nájdete sa?

 

Napriek všeobecnému, aj keď často ukrývanému presvedčeniu našich drahých polovičiek, materská dovolenka nie je žiadna dovolenka. Niekedy sa žena pri deťoch narobí viac, ako ktorýkoľvek chlap v zamestnaní.

1.    Denná rutina

Denná rutina je to, čím stručne a výstižne môžeme opísať materskú dovolenku. Kŕmiť, umývať, prebaliť, pretočiť na chrbátik, a odznova, kŕmiť, prebaliť, oprať, prezliecť (joj, bábo si grclo, oslintalo..!), podať hrkálku, opláchnuť, nakŕmiť, ísť na prechádzku… . Niečo ako kontrola u lekára sa stane veľkolepou udalosťou.

2.    (Ne)pravidelný režim

Pravidelný denný režim je hlavne pre malé dieťa kľúčový. Tento názor zastáva aj mnoho odborníkov na výchovu. Ale krutá realita akosi vždy zasiahne aj do tých najprecíznejších plánov. Je čas ísť spať? Tak k tomu skúste plačúce a rozjašené dieťa donútiť. Odmieta jesť. Počas prechádzky vylieza z kočíka a, samozrejme, kričí na celú ulicu. Mama sa môže len prispôsobiť premenlivej nálade svojho malého, tyranského šéfa.

3.    Snaha bez viditeľného výsledku

Čo môže byť príjemnejšie ako pocit, že vaša námaha vás dovedie k vysnívanému cieľu? Čo je viac, ako vidieť výsledky vašej práce? Žiaľ, žena na materskej dovolenke môže o dobrom pocite z vykonanej práce len snívať. Bez ohľadu na to, ako tvrdo v domácnosti pracuje, výsledok nie je nikdy viditeľný. Sotva uprace izbu, už sú hračky znova rozhádzané po celej podlahe. Keď vyperie ráno, večer má kôš na prádlo zase plný špinavého oblečenia.

4. Strata sebadôvery

Materstvo ovplyvní (resp. úplne zničí) kariéru, spoločenské styky a telo. Väčšinou je to dočasná záležitosť, ale to žena na materskej dovolenke nikdy nemôže vedieť s istotou. Bude sa môcť vrátiť do práce? Kedy? Dokáže sa dostať do svojej pôvodnej formy? Bude si ešte rozumieť so svojimi slobodnými kamarátkami, ktoré namiesto koliky a dojčenia, riešia filmy a módu? Takéto úvahy neustále vŕtajú v jej mysli a rozhodne neprispievajú k duševnej pohode a sebavedomiu.

5.    Nezištná láska

Únava, nudná rutina a nautíchajúce pochybnosti zázračne zmiznú, keď sa dieťa po prvýkrát usmeje a povie „mama“ alebo „ľúbim ťa“. Do čerta so všetkými malichernými nepríjemnosťami! Je načase začať si užívať …tú inú materskú dovolenku!

Tak čo, našli ste sa v obrázkoch, alebo v slovách? Hlavne si pamätajte, že s humorom sa dá zvládnuť všetko…a keď aj táto metóda zlyhá, treba čerpať energiu z vašej lásky ku deťom…

 

Zdroj: Brighside.me | Foto:  Brighside.me