Stalo sa vám už tisíckrát, že ste neprimerane vybuchli a vaše dieťa si odnieslo vašu pokazenú náladu z predošlej hádky s partnerom? Alebo ste boli v ten deň toľko zaneprázdnená, že ste zabudli na to najdôležitejšie? Pýtate sa, o čom hovoríme?

 

Denný kolotoč každej matky je enormný. Nemusíme vymenúvať, že sa to celé začína už skoro ráno pri príprave ratolestí do školy či škôlky. Ďalej zamestnanie a domáce práce, varenie, vybavovanie v meste, detské krúžky a „taximama.“

A zrazu je večer, vy sedíte pred telkou a uvedomíte si, že ste nestihli objať vaše dieťa, pohladiť mu vlásky a povedať tie najdôležitejšie slová. Stalo sa to aj vám? Alebo ste v zápale hnevu sršali hromy a blesky a vaša ratolesť si na základe drobného prehrešku všetko zlízla a štekali ste na ňu ako pes od susedov?

Stáva sa nám to všetkým. Emócie ale aj povinnosti bežného dňa nás niekedy odďalujú od toho najpodstatnejšieho – vyznania našej lásky pre naše deti, ktoré potrebujú ubezpečenie o našej láske počuť každý deň. Ak ste im to ešte nepovedali, najvyšší čas tak urobiť. A ak ste to náhodou nestihli, darujte im hneď po zobudení jedno veľké objatie a pripojte tie najkrajšie slová: ĽÚBIM ŤA!

Foto: pixabay.com