Zdravá potravina, ktorá je tu už tisícky rokov a nemala by chýbať v žiadnom jedálničku. Obsahuje obrovské množstvo vitamínov a zdravých tukov. Tiež pomáha bojovať s civilizačnými chorobami.

TOP 5 fantastických účinkov chia:

1. Prevencia proti rakovine

Tieto zdravé semienka obsahujú veľké množstvo antioxidantov, ktoré majú význam v boji proti rakovine. Majú schopnosť obnovovať poškodené DNA bunky a ničia rakovinové bunky.

2. Manažér cukru v našom tele

Konzumácia Chia semienok napríklad s pudingom sa premení v našom žalúdku na gél, ktorý vyvoláva pocit plnosti. Následkom je, že sa sacharidy pomalšie menia na glukózu, ktorú využívame ak zdroj energie. Výhodou je, že nedochádza k návalom hladu a to oceníte najmä pri chudnutí.

3. Najlepší zdroj omega-3 mastných kyselín

Tiež zabezpečujú vyrovnanú hladinu medzi omega-3 a omega-6 mastnými kyselínami. Sú tiež najlepším zdrojom omega-3.  V porovnaním napríklad s rybami, chia neobsahujú žiadne toxíny.

4. Detoxikácia organizmu

Pomôžte svojmu telu, aby sa od toxínov, ktorými sme v dnešnom svete zaplavení, očistilo samo. Konzumáciou chia prečistíte hrubé črevo, ktoré je pri detoxe najdôležitejším orgánom. Detox sa však  týka všetkých orgánov v tele a je dôležitý najmä pre pečeň, obličky či pokožku.

5. Pokojnejší spánok

Chia semeno obsahuje tryptofán, aminokyselinu, ktorá podporuje zdravý spánok, ktorý je pre regeneráciu nášho tela nesmierne dôležitá.

Zdroj: gymbeam.sk | Foto: cz.depositphotos.com