Možno to je divné, ale existujú aj ženy, ktoré nevyberajú mená pre narodením dieťatka a čakajú až do poslednej chvíle, pretože veria, že to je osudový moment, kedy má byť vybraté meno.

 

Mnoho ľudí je pohoršených, keď mamička mykne plecom pri otázke, ako sa bude malé volať. Ako sa môžu spojiť s dieťaťom bez mena – mena, ktoré ho robí skutočným?

A aj napriek týmto pohoršeniam veľa mamičiek s výberom mena čaká. Prečo je to tak?

Predstavivosť

Počas tehotenstva mamičky premýšľajú, ako bude ich dieťatko vyzerať. Predstavia si tmavé kučeravé vlasy, veselé modré oči a neustály úsmev. Vyberú mu meno, ktoré sa mu hodí. A pritom môže vyzerať úplne inak. Narodí sa blonďavé hnedooké dieťatko a zrazu mu meno nepasuje. Podľa mamičiek, ktoré meno nevyberajú vopred, je riskantné ho vybrať predtým, než dieťa uvidíte. Sú toho názoru, že je potrebné sa nechať uniesť emóciami a pocitmi po pôrode, pozrieť sa na malé bábo a vtedy si vybrať.

Formálne predstavenie

V dobe sociálnych sietí sú veľké verejné oznámenia bežné. Ale potom sa strácajú tie magické okamihy. Možno to znie staromódne, ale nie je lepšie, ak po pôrode príde celá rodina do izby a vy im oficiálne, len v kruhu najbližších, predstavíte najnovší prírastok? Na malú chvíľu ste jediní, ktorí ho poznajú a to je ten magický okamih, o ktorom sme písali vyššie.

Žiadny nátlak

Je dosť časté, že niektorí členovia rodiny či priatelia, od výberu mena odhovárajú a snažia sa navrhnúť nejaké iné. Občas to síce nedajú najavo, ale ich výraz tváre hovorí za všetko a mamičke potom vŕta v hlave. Ľudia chcú, aby ich návrh bol aspoň zvážený a mamička nechce ublížiť ich pocitom. A potom sa trápi, hoc hormonálne výkyvy počas tehotenstva jej dajú zabrať aj bez tohto nátlaku. Samotné rozhodnutie spolu s partnerom hneď po pôrode, je teda najlepšou voľbou.

Zdroj: parenting.com | Foto: pixabay.com