Vianoce sa už nezadržateľne blížia. Aj keď obchodné centrá sa už dávno pýšia krásnou vianočnou výzdobou, máte dojem, že na výzdobu vašich príbytkov je ešte príliš skoro? Od sviatkov radosti nás síce delí ešte mesiac, no adventný čas príde už v nedeľu 1. decembra. Preto je načase, aby ste s výzdobou naozaj začali.

A nie je to len o skrášľovaní a zútulňovaní vášho bývania. Zdobenie má pozitívny vplyv aj na človeka samotného. Podľa psychoanalytika Steva McKeowna robí vešanie vianočných ozdôb ľudí šťastnejšími, pretože sa dostávajú do svojho vnútorného sveta, sú nostalgickí a spomínajú na svoje detstvo. Stres a bežné starosti dospelého človeka vtedy idú bokom.

Možno ste netušili, ale aj ozdobovanie príbytkov sa stalo predmetom výskumu a podľa jeho výsledkov pôsobia ľudia, ktorí ozdobia svoj dom na susedov priateľskejšie a otvorenejšie. Ďalší aspekt je dokonca terapeutický. Vešanie vianočných ozdôb má pomôcť aj ľuďom, ktorí prežívajú smútok, pretože bude ich blízky človek chýbať pri štedrovečernom stole.

Tak vidíte, s vianočným ozdobovaním nikdy nie je príliš skoro a prináša so sebou len samé benefity.

Zdroj: dobrenoviny.sk | Foto: pixabay.com