Koronavírus si vyberá obete najmä zo starších ročníkov, ktoré majú pridružené aj viaceré ďalšie ochorenia. Žiaľ, vírusu podľahla manželská dvojica, ktorá spolu prežila až neuveriteľných 78 rokov. Celý život stáli pri sebe a COVID-19 im ho ukončil len pár hodín po sebe. Obaja sa dožili úctyhodného veku a možno by si ešte pár rokov požili, nebyť tohto ochorenia.

102-ročný David Cohen s o päť rokov mladšou manželkou Muriel boli z amerického Massachusetts. Zomreli minulý piatok. Obaja žili na sklonku života v domove dôchodcov. Spočiatku bola pozitívne testovaná len Muriel a keďže verný manžel pri nej ostal, nakazil sa tiež. Boli spolu takmer do konca, zomreli len pár hodín po sebe. David o piatej hodine popoludní a jeho manželka o tri hodiny neskôr.

David Cohen bol výnimočným človekom. V roku 1945 ako vojak pomohol oslobodiť nemecký koncentračný tábor Ohrdruf. Spoznali sa tri roky predtým, keď jeho budúca manželka študovala za ošetrovateľku v newyorskom Brooklyne. Odvtedy zostali spolu. Podľa slov ich dcéry si obaja navzájom dodávali silu bojovať. „Netrpeli. Mala som to šťastie, že som ich mala tak dlho. Navždy si ich budem pamätať,“ dodala dcéra Fran.

Zdroj: tvnoviny.sk  | Foto: Facebook